Diskuse

Zelený vnitroblok na Koněvově nahradí parkoviště

Vložit nový příspěvek

Nevadí

6.8.2015 10:13 vložil Metod Purkrábek

Já vůbec nechápu, co je komu po tom. To jako chcete lidem zakazovat, aby si mohli parkovat auta na vlastním dvorku? Na jedné straně chcete, aby auta zmizela z ulic a nezabírala veřejný prostor a pak sem píšete takové hlouposti. Připomínám, že ten dvůr není žádný veřejný park.
Zkuste lidem dopřát trochu svobody.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nevadí

6.8.2015 10:39 vložil Zdeněk Jahn

Metod Purkrábek napsalJá zase nechápu, že nechápete, že proměnu města je třeba usměrňovat a koordinovat s určitým záměrem. Tím spíše historické centrum Prahy, kam Žižkov patří. Zlatokopectví jsme si již užili dost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nevadí

6.8.2015 10:45 vložil Metod Purkrábek

Tak každý che usměrňovat především ty druhé, že?
Smiřte se s tím, že je to něčí dvorek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nevadí

6.8.2015 11:02 vložil Zdeněk Jahn

Vlastnictví zavazuje. Smiřte se s tím, že i vlastník musí dodržovat dané předpisy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nevadí

6.8.2015 11:03 vložil Haha

To nikdo nerozporuje. Vy se ale hlavně smiřte s tím, že ten dvorek má způsob využití jako zeleň, ne jako parkoviště.. :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nevadí

6.8.2015 10:47 vložil Nespokojený občan

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda ostatních. To zaprvé. V katastru je předmětný pozemek označen jako zeleň. Takže vlastník si jej může svobodně využívat v plné míře - ovšem jako zeleň, ne jako parkoviště. "Vlastní dvorek" navíc nepatří obyvatelům konkrétního domu, ale jedné společnosti, která z něj chce očividně vytěžit, co to půjde.

Ono pane Metode Purkrábku, pokud by si někdo vedle vašeho bydlení v obytné zóně na svém pozemku, který je určen k bydlení, chtěl vybudovat cementárnu, tak byste tento záměr taky obhajoval ve světle jeho svobody využít si svůj pozemek jak chce? Asi těžko... Takže pokud máme způsob využití pozemku zeleň, tak je to z nějakého důvodu a investor kupoval tento pozemek s tímto využitím a věděl o tom. Tak se neohánějte svobodou, ani tím, že nikomu po tom nic není - parkoviště bude přímo ovlivňovat všechny byty s orientací do vnitrobloku, to je dost závažný argument.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nevadí

7.8.2015 01:12 vložil Prokop Diviš

Auta z ulic asi sotva zmizí tím, že se jim vytvoří ubohých 25 míst v prostoru, kde by od nich mohl být zcela výjimečně pokoj...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama