Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Ne tak velké překvapení

4.12.2015 19:31 vložil Radek Holodňák

Děkuji za vaši reakci. Budu na vás tedy také reagovat.

0) Vaši stranu sleduji dlouhodobě a ačkoliv jsem příslušníkem jiné partaje, až do roku 2014 jsem se považoval za příznivce nejen vaší strany, ale i vaší ideologie. A od kdy jste vy členem Svobodných?

1) Odcitoval jste mi slova pana předsedy Macha, jehož jsem si bohužel přestal vážit také. O důvodech, proč se tak stalo, se však zmiňovat nechci, nejsou předmětem této diskuse. Nicméně - jsou pro vás zásadnější slova předsedy strany, nebo stanovy vaší strany? Můžete mi tedy stejně pohotově prosím odcitovat, kde se ve vašich stanovách mluví o obraně tradic? K tomu si dovolím ještě otázku - kdo další ze Svobodných se hlásí k "obraně tradic"? Nic podobného jsem ještě od žádného Svobodného neslyšel. Naopak.
Váš příklon k "obraně tradic" je spojen s celým posunem názorového spektra Svobodných směrem od liberální politiky, která rozhodně o žádných tradicích nemluví, snad kromě ekonomických tradic volného trhu, k autoritářství a populistické vlně nenávisti vůči cizincům apod.
To je naprosto symptomatické pro celou vaši stranu. Ze strany liberálů a libertariánů se stala strana autoritářů a "obránců tradičních hodnot". A to nemluvím o tom, že v EUparlamentu řešíte místo důležitých otázek ekonomiky a budoucnosti Evropy žárovky a vysavače.
Váš přerod v autoritářskou stranu je úžasně dokumentován vyprodukováním osobností typu Hampl a Matějka, za který by se každý liberálně smýšlející člověk měl stydět. Tvrdíte-li, že jste liberál, jak můžete podobné ve vaší straně tolerovat?

2) Mohu a velmi rád. Takový Aleš Jelínek, například. Toho musíte znát, neboť byl po komunálních volbách v roce 2014 ze strany vyloučen, protože zde v Žatci zpunktoval koalici s ČSSD a KSČM. Podobný případ se odehrál ve Slaném. V těchto případech, a věřím, že i v dalších, komunální kandidátky obsadili absolutné nespolehliví lidé, kteří dosud neměli se Svobodnými nic společného, a využili jejich kandidátky jako možnosti navázat se na ekonomické zdroje zastupitelstev a rad. V tom si rozhodně nezadají s harcovníky typu ANO. I vyprodukování takových elit je škraloupem na celém působení Svobodných, které se tak stává karikaturou sebe sama.

3) Jste nadšenci. Nic proti tomu nemám. Ale základním pravidlem je politikům nevěřit a dbát na jejich důslednou kontrolu. Tato kontrola bohužel na mnohých místech odhaluje, že mezi vámi nadšenci jsou také karieristé a páté kolony jiných stran.

Přál bych si, aby Svobodní byli takoví, jací byli založeni v roce 2009.
Takoví Svobodní by proti přerozdělení bytů uprchlíkům argumentovali ekonomicky - tím, že by vlastně město nemělo mít vůbec žádné byty a nemělo by na tomto trhu hospodařit, neboť veřejné instituce se takových věcí účastnit nemají. Byty by se měly privatizovat a jak s nimi naloží jejich majitelé - to je jejich věc. V průměru Praha obdrží za pronájem pražského bytu necelé 3000 Kč měsíčně. To dokazuje značnou liknavost ve schopnosti s nimi racionálně hospodařit.

TOTO by byly argumenty člena Strany svobodných občanů. Ne kecy o tom, že zde s uprchlíky jde příval teroristů (to je tisíckrát vyvrácená, xenofoby a fašisty živená lež) nebo že je třeba chránit tradiční hodnoty.

Mrzí mě, že to s vámi takhle dopadlo.

Děkuji za váš čas.

Radek Holodňák, Žatecantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama