Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Změna na žižkovské radnici se nekoná ?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

22.2.2011 23:21 vložil Nemo

abyste umístil 15 000lidí i do tak velkého prostoru jakým je NNŽ znamená, že výstavbě bytů ustoupí např. zeleň, prostor pro volnočasové aktivity atd. Pak samozřejmě potřebujete i tepnu, která to vše zajistí dopravně. Otázka je, potřebujeme výstavbu pro 15 000 lidí? Nebo raději uděláme pořádné, hezké sídliště pro 8 000 lidí, ale s velkým parkem, sportovišti, novou základní školou atd. atd. s využitím obnovitelných zdrojů, nízkoenergetické domy atd. Stačí se podívat do některých evropských metropolí, kde se už toto využívá. Např. Berlín. Tam už si uvědomili, že není možné vše povolovat developerům, ale začín se stavěním "zelených" měst a rozšiřováním plochy pro volný čas.

Co se týče NNŽ a jeho přestavbou, je to určitě k zamyšlení, ale je otázka co by to stálo, aby pak byty nebyly dražší než v Centrál parku.

Nejsem urbanista ani stavitel, je to jen můj dojem, tak prosím nebrat mě za slovo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 00:23 vložil Pražan odjinud

Nemo, s tímto co píšete nemám problém, souhlasím, mám jenom obavu, že cílem developera je maximalizovat hustotu "zákazníků" na jednotku plochy, a to je právě to, v čem selhává magistrát.Těch 15 000 jsem si nevymyslel, to jsem tuším někde četl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 09:29 vložil Nemo

No tak to je jasné, že to je cílem developera. Je to maximalizace zisku. Čím víc bytů postavím, tím více vydělám. Toto by si však mohli dovolit pouze v omezené míře (dle mého názoru) např. na okraji měst, ale nejlepší by bylo, kdyby každé město mělo urbanistickou studii, která by se uplatňovala tak, aby město získalo nějaký jasný ráz, aby se stavělo účelně, ale také za přispění nových technologií a také s tím, že ten, kdo vybuduje novou čtvrť, musí také vybudovat její zázemí jako školy, parky, sportoviště, nákupní zóny atd. atd. s tím, že plocha nového sídliště bude rozdělena např. takto: 1/3 plochy byty a 2/3 by zabíraly právě ty parky, sportoviště atd. Také by mělo existovat nařízení, kde by developer musel vystavět školu tam, kde by počet obyvatel mohl přesáhnout např. 3000 lidí atd. atd.
Jak jsem psal, nejsem urbanista, ale takovouto studii bych uvítal. Toto však musí udělat magistrát aby Praha byla kompaktní a jednotná.
Radnice by toto mohly dělat, ale nikdy to nebude koncepční v rámci celé Prahy.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama