Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Změna na žižkovské radnici se nekoná ?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Ajaj

21.2.2011 14:21 vložil sss

Problém je, že ta TOP 09 neměla 2 měsíce do voleb ani ten volební program pro Prahu 3. Na základě čeho jste se rozhodl zrovna pro ně?
Na Praze existovalo několik subjektů, které opoziční politiku dělali skoro celé období 2006-2010 a neměli takový výsledek jako TOP 09. Měli program, věděli, co chtějí, mají odborníky a stejně jsou za PR projektem TOP 09. Jak to?
Pořád tady pan Simeon píše svoje nářky, jak jsou noví. Je toho hodně apod.. To mě ale vůbec nezajímá. Teď třeba běží grantová řízení a budou se rozdělovat desítky miliónů korun. To se zase budeme koukat, jak Hurda a jeho o.s. dostanou 1/2 grantů.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ajaj

22.2.2011 18:21 vložil Nemo

Pokud vím, program měla, jelikož jsem ho četl (jako všechny ostatní). To, že ho uveřejnila "chvíli" před volbami mělo nejspíš nějaké odůvodnění ( strategie, peníze co já vím). Mohu říci, že narozdíl od ŽNS, jejichž hlavním tématem bylo bydlení, měli ostatní strany více rozvinutý program. I to byl jeden z důvodů, proč nevolit ŽNS. To bylo sdružení (jak už název napovídá), který mělo jediný cíl: změnit pravidla privatizace bytů tak, aby cena byla co nejmenší. Jak jsem já osobně zaznamenal od některých členů, nejpřijatelnější by byla cena asi tak 5 000,- kč/m2. Nic ve zlém, ale tento stát funguje už 20let na tržní ekomice a po vstupu do EU se řídí i směrnicemi EU.
Nevím jaké odborníky máte na mysli ze strany ŽNS případně ČSSD. Rozhodně důvěřuji lidem, kteří přišli převážně ze soukromé sféry, jelikož ta, má více odborníků než ta stání, ale vyznat se ve fungování aparátů vyžaduje hold čas. Tím je nechci omlouvat a rozhodně nehodlám na to čekat do nekonečna, ale do léta bych počkat mohl. Když se nic nezmění, pak se přidám do řad kritiků, ale tak nějak mi toto spíš připadá, že zklamaní přívrženci ŽNS, kteří ještě nezkousli, že nevládnou na radnici, nepřijímají vůbec nic čistě jen z podstaty. Zkuste se nad tím zamyslet.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 01:00 vložil chk

Takže 5000,- za metr říkáte, Nemo? A to jste slyšel kde....? Ale třeba by stačila jenom ta částka, za kterou kupoval svůj druhý byt pan Lochman, "odborník" na privatizaci. Mimochodem, víte o tom, že vůbec nesplňoval dvě podstatné zákonné podmínky pro privatizaci? To radši budu mít v zastupitelstvu kohokoli jiného, než tuhle partičku, spolu s "odborníkem" na územní rozvoj panem Hurdou.
Mimochodem, ta budova nákladového nádraží vytváří jistou tvář této čtvrti. Já nejsem zastáncem zapisování podobných objektů na seznam kulturních památek, přijde mi to přehnané. Nicméně v tomhle pseudodemokratickém státě prostě jiný způsob neexistuje. Ta navrhovaná výstavba v této části, alespoň podle známých (či spíše záměrně ne příliš známých) návrhů je nechutně anonymní. To si Žižkov opravdu nezaslouží. Stejně jako si nezaslouží vládu v minulosti zkompromitované ODS a pravděpodobně v budoucnosti zkompromitované TOP09.
P.S. Nejsem členem žádné strany ani sdružení a ve volbách do PSP a MHMP jsem volil právě TOP09. Na radnici Prahy 3 jsem ji nevolil a zjevně jsem udělal správně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 09:20 vložil Nemo

A to je Váš osobní pohled na věc a já Vám ho neberu. Vy jste pro zachování já proti a možná budou existovat ještě jiné představy a každý občan P3 bude na té či oné straně. Každopádně jsem rozezlen, když tu čtu, že ten nebo ta, která má jiný názor (zbourání NNŽ) je okamžitě označen za zloděje, lháře, služebníka ODS nebo developera atd. Zde, se vyjadřuje názor pouze pár jedinců, kteří sem chodí přispívat a rozhodně to nepovažuje za názor většiny. Takovéhoto cíle bychom dosáhli veřejnou diskuzí nebo ještě lépe referendem. Pak poznáme, co lidé na P3 opravdu chtějí s NNŽ.
Také se mi nelíbí názor, jaký jste tu vyjádřil ohledně TOP09 a její budoucí kompromitace, založené jen na tom, že se spojila s ODS. Já se ještě jednou ptám, s kým se měla TOP09 spojit? S ŽNS? se slepencem převážně levicově uvažujicích jedinců jež si k sobě, kvůli lepšímu volebnímu výsledku, přizvali občanské sdružení, jejichž jedinou podstatou bylo a je, je co nejlevnější byty. Nic víc. A to vím moc dobře, že tomuto sdružení nejde o nic jiného. žádné změny na radnici nic takového, jde jen o ty byty.
Zelení v čele se Stropnickým se toho akorát chytli s vidinou hlasů. Také když se podíváte na volby, tak ve 2 obvodech, kde se neprivatizovalo dostalo ŽNS kolem 17 - 18% hlasů a v těch obvodech, kde se privatizovalo dostali mezi 22 a 30%. Což mluví samo o sobě. Tzn. že volební program byl postaven pouze a jedině na bytech, protože ostatní z programu nikoho neoslovil.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 23:14 vložil chk

Vy jste si Nemo můj příspěvek buď nepřečetl, nebo záměrně reagujete na něco jiného. Pánové Lochman a Hurda jsou snad u Vás pravičáci....? :-))))

Ještě dodám ke druhé části mého příspěvku, že jestli bych se chtěl u Nákladového nádraží něčeho vyvarovat, tak NEVRATNÝCH KROKŮ. A to je zřejmě věc, o kterou se naopak snaží developer za vydatné podpory některých radních.
A pak už bych to nechal na té diskusi. Nejprve odborné, později veřejné. Určitě ne politické.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Ajaj

4.3.2011 10:56 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den,
musím říct, že pisatel pod zkratkou Nemo pozoruhodně rekapituluje důvody, jimiž TOP i mně obhajovala svůj vstup do koalice s kmotry z ODS: že prý ŽNS chtělo privatizovat za čtyři nebo pět tisíc / m2, že se někteří opoziční zastupitelé v minulém období neúčastnili práce v zastupitelstvu, že je náš program úzce zaměřen na bydlení.
Tak trochu reality do toho, prosím:
1/ náš program http://praha3.zeleni.cz/1995/clanek/volby-2010---mame-plan-pro-prahu-3/ vůbec nemluví o částkách, ale o změně pravidel a o tom, v čem by měla spočívat. Strašení "nízkými, nereálnými cenami", je zcela účelové.
2/ účast na zastupitelstvu ze strany zastupitelů SZ se v poslední fázi minulého volebního období odvíjela od toho, že hlasování 21 zástupců za ODS vedlo vždycky a nerozlomně k témuž výsledku: nikdy neprošel žádný opoziční návrh. To, že jsme svou činnost brali odpovědně, jsme myslím prokázali změnou taktiky: přesunuli jsme svou činnost ze zastupitelstva, kde nebylo ničeho možné dosáhnout, na ulici, kde jsme se věnovali organizování petic, činnosti v občanských sdružení a informování o poměrech. Dostatečným důkazem o tom, že tato práce měla větší smysl mi byl náš výsledek ve volbách.
3/ pro toho, kdo si náš program, bezkonkurenčně (teď bez ohledu na to, zda s ním souhlasíte) nejkonkrétnější ze všech kandidujících uskupení, přečetl, znovu přikládám odkaz: http://praha3.zeleni.cz/1995/clanek/volby-2010---mame-plan-pro-prahu-3/ , nemůže nic podobného, jako Nemo, tvrdit. Ostatně neméně než bydlení, jsme se i v kampani i nyní věnovali investicím a hrozícím stavbám typu lávky mezi Vítkovem a Parukářkou, ústupového bydlení na Pražačce, zbourání Nákladového nádraží Žižkov, zástavbám na Parukářce atd. Takže ani tento argument není podložen.
To jen pro doplnění.
A závěrem krátká poznámka k nové koalici za mne: já změnu vidím a souhlasím i s tím, že je příliš brzo na to hodnotit výsledky. To by nebylo úplně spravedlivé. Snad jedině tendenci. A ta je podle mne dvojí: 1/ část TOP 09 se snaží, ta poctivější, méně zkušená její část, 2/ většina TOP 09 se ale stává součástí provozu Hurdistánu, někdy nechtěně, nevědomky, stále častěji ale s úlevou, je to prostě jednodušší. Konkrétněji se to ale pokusím shrnout ještě o něco později ve vlastním textu.
Závěrem: Uznávám rád, jak píše pan Popov, že to byla TOP 09, kdo prosadil účast opozice ve všech orgánech zastupitelstva a rady. Také si ale myslím, že to má být samozřejmé, byť i na Praze 3 nebylo, což onu "zásluhu" poněkud vrací do přiměřenějších mezí.

S pozdravem

Matěj Stropnický
zastupitel ŽNS

P.S.: Je nehynoucí zásluhou Kauzy3, že zde provozuje tyto stránky a vyvíjí i další činnost. Velmi dík!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama