Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Reakce na článek \"90 let vodních skautů na Žižkově\"

Vložit nový příspěvek

Reakce Davida Svobody

25.7.2011 13:13 vložil David Svoboda (Cedník)

Asi by bylo dobré, abych se vyjádřil i já, když se zde o mně píše. Strohá fakta: Článek jsem odeslal na jedinou mě dostupnou adresu pro zasílání příspěvků do Radničních novin (kterou jsem našel v tiráži) 15. 6. ráno. Již dopoledne mi odpověděla pí. Michala Púčiková, že článek dostala, vyžádala si více fotografií pro možnost výběru a napsala, že článek možná zkrátí. Na to konto jsem si vyžádal autorizaci před tiskem.
Hotový, velmi zkrácený článek v pdf mi přišel dne 28. 6. s lakonickou zprávou „takhle to bude vypadat“ bez možnosti úprav, jak jsem zvyklý jinde. Byl jsem tou dobou na dovolené, proto jsem jen přes sms obdržel od kamarádů info, v jaké formě článek vyšel. Při vší úctě k redaktorům RN, zkrácení článku nejen vyznění, ale i celkovou koncepci informace notně zploštilo a pod tuto versi bych se nepodepsal - slovo cenzura použité p. Stropnickým je docela výstižné. Při prohlédnutí RN musím konstatovat, že grafik by nepochybně zvládl článek umístit do novin celý....
4. 7. mi psal p. Popov, že ho Ing. Škapová informovala (které jsem o úmyslu napsat článek říkal při návštěvě ve skautském areálu a článek jí posílal také 15.6.), že má mít článek, a že žádný ode mne nemá – což byla pravda, hned potom asi p. Popov zjistil, že článek šel přes email RN a napsal, že článek má.
Nechci komentovat úmysly či nedorozumění, ale zcela jistě by si v RN měli vyjasnit systém připomínkování článků a posílání redakční radě k hodnocení, pokud není shoda. A v Radničních novinách uvedený mail redakce by měl být funkční i pro redakční radu, alespoň tak je tomu ve dvou periodikách, kde jsem v redakční radě já. Svolení k publikování na webu jsem nedal výslovně p. Stropnickému, ale jeho kolegům, když se mně na to ptali.

David Svoboda


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce Davida Svobody

25.7.2011 17:42 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Už máme tři čtvrtě roku po volbách. Až budou příští komunální volby, měly by být tyto stránky povinnou četbou voliče v Praze 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama