Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Starostka dala přednost komunistům a svobodným, vítěz voleb při volbě komisí ostrouhal

Vložit nový příspěvek

Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 10:36 vložil Svobodní Praha 3

Dobrý den.
S ohledem na skutečnost, že pan Rut ve svém příspěvku opakovaně jmenuje Svobodné, cítím povinnost se k věci vyjádřit. A pokusím se držet faktů a ne pocitů.

Stejně jako ostatní opoziční strany jsme obdrželi z kanceláře starostky emailovou výzvu „Prosím o sdělení nominací do níže uvedených komisí RMČ a výborů ZMČ do 24.11.2014. V souladu s koaliční smlouvou má opozice možnost nominovat 3 členy do každé komise či výboru, a to zvolené zastupitele, odbornou veřejnost nebo občany“.
Opozici na Praze 3 tvoří tři politické subjekty a Svobodní jsou jedním z nich, takže jsme snad logicky cítili právo nominovat členy do všech komisí a výborů. Přesto jsme ještě udělali dva vstřícné kroky a nenominovali zástupce do Komise pro životní prostředí (stěžejní oblast pro ŽnS) a do Komise pro sociální politiku a zdravotnictví.
Celkem jsme nominovali osm osobností, o jejichž odpovědnosti a aktivitě jsme přesvědčeni. Do jednoho výboru a dvou komisí jsme nominovali osoby bez politické příslušnosti, takže je zřejmé, že neopomenutelným kritériem pro nás byla odbornost jednotlivců.
Argument, že by snad měli být přednostně využívání lidé, kteří v poradních orgánech působili již v minulých obdobích je scestný, to by byly ty politické orgány nezdravě zakonzervovány. Naopak považujeme za prospěšné, že se i díky našim nominacím podaří vtáhnout do dění další lidi se zájmem o naši městskou část a přinést tak na radnici nový pohled na stávající problematiku.

ŽnS mělo představu, že do každého poradního orgánu nominuje bez diskuse své dva zástupce a o zbylém místě nás nechá dohadovat s komunisty, že ti nám napíšou, o co nestojí?! Výše uvedený požadavek ŽnS dle našeho názoru vycházel nejen z volebního výsledku, ale především z důvodu umístit do výborů a komisí zástupce všech politických subjektů, které hnutí ŽnS zastřešovalo (Zelení, KDU-ČSL, STAN, Piráti a rovněž ANO).
Tak takovouto pasivní roli odmítáme, stejně jako odmítáme označení za minoritní stranu.

Ing. Mojmír Mikuláš
Koordinátor Svobodných na Praze 3


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 12:57 vložil p.K (Puma Karel)

A je to tady. Dva zastupitelé a už jim patří svět. Pokud se nepletu, tak svobodní podpořili (z opozice) nýnější koalici. Dostali za to předsedu kontrolního výboru a dost veliké množství míst v komisích. Tak se konečně pusťte do práce. Jsem zvědavý, jak tohle dopadne. Upřímně, mám z toho velikou hrůzu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 14:05 vložil sunegha

Dobrý den,

musím Vás opravit. Svobodým nepřísluší místo předsedy kontrolního výboru Předsedkyní kontrolního výboru je Mgr.Lucia Zachariášová se SZ, zvolená na kandidátce ŽnS. Členem jsem i já. Teoreticky by měla mít opozice v tomto výboru většinu, neboť čtyři ze sedmi členů výboru nepřísluší ke koalici. Jestli tomu tak opravdu bude, to bude zřetelné v budoucnosti. Dnes se jako výbor sejdeme poprvé.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 14:25 vložil Tomáš Štampach

Můžu Vás uklidnit, svět nám opravdu nepatří a ani si to nemyslíme... Zároveň Vás chci vyvést z omylu, že Svobodní mají předsedu kontrolního výboru, tento post zastává JUDr. Zachariášová z ŽnS, kterou jakožto zástupkyni nejsilnějšího opozičního subjektu Svobodní podpořili a ctili tak výsledky voleb (srovnejte tak se situací na magistrátu). Svobodní pak získali post předsedy finančního výboru. Dovoluji se však ohradit proti tvrzení, že to bylo za podporu nynější koalice. Volby probíhaly tajně, s kolegou Mikulášem jsme se na žádném jednotném postupu nedomlouvali a každý volil podle vlastního přesvědčení. Opravdu ani já nevím, jak volil pan Mikuláš a tak je to podle mě správné. Svobodní se např. zdrželi hlasování v bodu, kdy se hlasovalo o 5 zástupcích starostky (uvolněné posty). Vše podstatné o našem hlasování si můžete přečíst i v článku na našem webu.
Mj. pro Vaši informaci. Ohledně obsazení v komisích jsem byl ochotný najít jistou shodu v požadavcích s ŽnS, takto jsem i komunikoval s panem Stropnickým a panem Rutem. V průběhu nominací do komisí však v naší organizaci došlo k personální výměně na postu koordinátora a kolega Mikuláš na žádost členské základny nominoval do komisí dle "klíče" uvedeného v předchozím příspěvku (3 opoziční subjekty - každý by měl mít své zastoupení) a na kterém já osobně nevidím nic špatného a zarážejícího.

Tomáš Štampach (Svobodní)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

12.12.2014 15:07 vložil P.K

Omlouvám se za chybu kterou jsem napsal - zaměnil jsem kontrolní výbor s finančním. Nic to však nemění na tom, že to byl politický šolich. Odvádět pozornost na magistrát je irelevantní. Nebo se však řídíte pouze tím, co se děje na magistrátě? Tajná volba neznamená, že šolich nebyl domluvený. Počet hlasů Vašeho zvolení do čela finančního výboru, je důkazem.
Celkem s dvěma zastupiteli máte každý, s panem Mikulášem, členství ve 2-3 výborech a 2 komisích. Gratuluji. Jako opozice se dvěma zastupiteli slušný vliv. Tohle je důkaz Vaši loajálnosti Hujové a jiným. Naštěstí vše ukáže čas a Svobodní na trojce, v čele s vámi, nebudou mít dlouhého trvání.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

13.12.2014 16:39 vložil Tomáš Štampach

Vaše fabulace a domněnky Vám nikterak vyvracet nebudu. Stejnak vždy budete mít svůj názor, třeba však v budoucnu budete mile překvapen :-) Jen bych Vás chtěl upozornit na další nepřesnou a zavádějící argumentaci, kterou ve svém příspěvku uvádíte. Píšete, že já i kolega Mikuláš jsme každý ve 2 - 3 výborech a 2 komisích. Skutečnost je následující. Já jsem předsedou finančního výboru a členem komise pro informatiku a web (tj. 1 výbor a 1 komise), pan Mikuláš je členem kontrolního výboru, výboru pro územní rozvoj a komise pro tělovýchovu a sport (tj. 2 výbory a 1 komise).
S pozdravem

Tomáš Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 15:02 vložil Pletal

Špatné informace, ale silné závěry. Předsednictví kontrolního výboru samozřejmě patří ŽnS. Kéž by toho byli Zelení schopni na Magistrátu. Ale tam raději dají kamarádíčky z Pirátů.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama