Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Starostka dala přednost komunistům a svobodným, vítěz voleb při volbě komisí ostrouhal

Vložit nový příspěvek

Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 09:09 vložil Jirka Ptáček

Na magistrátu je situace zcela opačná. Stejní Zelení ale tentokrát z koaličních pozic prosazují do vedení kontrolního výboru Piráty. Tedy stranu, která s nimi v Praze 3 kandidovala a Krnáčová o ní dokonce prohlásila, že je ani nepovažuje za opozici. Co by asi tak Zelení říkali na to, kdyby v Praze 3 nezískali kontrolní výbor?
Stávající složení komisí a výborů odráží snahu, aby všechny strany měli pokud možno alespoň jednoho zástupce. V době, kdy Zelení v Praze 3 měli 4 mandáty z 36 (2006 – 2010), se hlasitě hlásili o své právo „pracovat ve všech komisích a výborech“. Tu rétoriku prostě mění vždy podle aktuální situace a své texty koření burcujícími titulky. Odráží to neschopnost používat stejné argumenty na sebe a současně na všechny ostatní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 10:55 vložil Hynek

Ale Hronovou do 4 komisí ... jsem zvědav, co vám tam tato harcovnice vymyslí. Mám pocit, že nepočítáte s tím, že by tam něco měla vymýšlet :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 10:59 vložil Hynek

Spíš se mi to jeví jako lidská malost a absence velkorysosti. Oko za oko - nad to by se už měli rozumní lidé povznést.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 16:37 vložil Jirka Ptáček

Dost možná to tak bude. Ostatně rozdělení mandátů v komisích a výborech Prahy 3 bylo známo před tím, než se obdobné orgány řešily na magistrátu. Matěj Stropnický v této souvislosti na Facebooku uvedl "Rozdělení zastoupení v komisích na P3 bylo pro mne včera poslední kapkou, po níž jsem dvakrát aktivně přesvědčoval náš klub, aby dal všechny hlasy pirátovi." Tedy pirát ve vedení kontrolního výboru by měl být jakousi pomstou za Prahu 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 11:13 vložil Ondřej Rut

Jirko, proč odvádíš pozornost od toho technokratického rozhodnutí poukazováním na minulost a na magistrát (nechám stranou, že trochu nekorektně a nepřesně)? Fakt si myslíš, že je správné, aby dva komunisté a dva svobodní pracovali každý v 8 komisích? Jeden komunista tak bude ve 4 komisích, zatímco na některé zastupitele ŽnS se nedostalo ani jedno místo. Obhajovat tohle rozhodnutí tím, že jinde se nepostupuje taky úplně správně, je dost lichý argument. Krom toho tvoje tvrzení o zelených v roce 2006 - 2010 není podle mě vůbec přesné, můžeš ho něčím doložit? Co se týče magistrátu, tak tam předseda kontrolního výboru na prvním zastupitelstvu nebyl zvolen, koalice o tom podle mých informací měla volné hlasování, stejně tak zelení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 17:04 vložil Jirka Ptáček

Rozdělení mandátů ve výborech a komisích v letech 2006 – 2010 bylo nesprávné. Malé strany neměly možnost se do většiny z nich zapojit a kritizoval jsem to já i lidé z SZ. Stávající koalice se snažila systém změnit, aby zastupitelé malých stran měly do těchto orgánů přístup. Jenže pro Zelené je to zase špatně. Mezi tím se totiž z malé strany stala strana velká (alespoň v měřítku Prahy 3) a původní rétorika je fuč. Z původního dovolávání se po jakémsi morálním právu už řešíte pouze procenta. Mimochodem, pokud dobře počítám, máte ve výborech a komisích celkem 26 míst! Tvoje formulace, že pro některé zastupitele ŽNS nezbylo žádné místo mi nedává smysl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 08:49 vložil Petr Košař

Dobrý den pane Rut, vždy jsem Vás považoval za toho korektnějšího z dvojice bývalých místostarostů, ale poslední vaše výstupy jsou bohužel samé ukřivděné prskání a lži. ŽNS získala v komisích a výborech 26 míst, tzn. že každý z 11 zastupitelú může a také je členem některé z nich. Dále vznášíte pochybnost jak bude např.p.Ambrož zvládat 4 komise a přitom váš volební lídr je táké ve čtyřech komisích a výborech na Praze 3 najednou a ještě k tomu bude obíhat několik komisí na magistrátu. Málem bych zapoměl na to hlavní, snad p. Stropnickému zůstane i trochu času na další funkci náměstka primátora HMP. Možná by stálo za to se více řídit příslovím, podle sebe soudím tebe a věnovat svůj čas konstruktivní opozici a upozorňovat na opravdové chyby a přeslapy součastné koalice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 11:07 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, pane Košaři, Matěj Stropnický je zvolen do dvou komisí, nikoli do 4, což se myslím i s jeho funkcí zvládat dá. Je pěkné, že chtěla koalice poskytnout možnost všem stranám pracovat všude, zároveň však měla dbát na proporcionální rozložení stran. Pokud mají komunisté a svobodní se 4 zastupiteli více zástupců než ŽnS s 11 zastupiteli, tak není něco v pořádku. Dobrým řešením by bylo zvýšit počet členů komisí na 9 a opozici nechat místa 4 (dvě ZnS, a po jednom svobodným a komunistům). To by se ale koalice zřejmě obávala o svojí křehkou většinu. Pěkný den, Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:04 vložil Pletal

Hm. Zvedat počty funkcionářů, aby vyšlo na všechny pane Rut?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:15 vložil Ondřej Rut

Nejde o placené "funkcionáře", více míst v komisích neznamená větší výdaje obce. Zastupitel dostává od obce za činnost v komisích necelých tisíc korun měsíčně, bez ohledu na to v kolika komisích zasedá.


Reagovat  Reagovat s citací


Musím se p. Ruta zastat.

17.12.2014 00:08 vložil anna

Dobrý den, musím se pana Ruta zastat, do sledoval, co se tady dělo, poslední 4 roky za Hujové a sledoval trochu ten boj na radnici, pak musí vědět, p.Rut pracoval, neulejval se .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama