Diskuse

Mají mít na Parukářce přednost děti nebo pejsci? Absurdní investice na Žižkově.

Vložit nový příspěvek

psí hřiště - skutečně důležitá investice

22.12.2015 14:15 vložil Milan Valenta

Myslím, že by se v Praze 3 našla bolavější místa, která by potřebovala opravit - např. dlážděné chodníky částečně zalité asfaltem, výsadba/obnova zeleně v jinak zabetonovaných ulicích, obecně urbanizovaný veřejný prostor.

Místo toho se bude lít beton do zbytků přírody, která dnes bez omezení slouží všem kdo tam chtějí trávit čas včetně dětí a psů. Na Parukářce za chvíli budou jen oplocená dětská hřiště, psí hřiště, grilovací plochy. Každé další zastupitelstvo MČ bude chtít páchat dobro ve prospěch další skupiny voličů a za chvíli přibudou jistě i hřiště pro důchodce a pro kočky.

A co je jednodušší, než to postavit na zelené louce, vždyť jí v parku ještě kousek zbyl. Všechno má jediný účel proinvestovat peníze (taky žasnete při pohledu na nesmyslně vysoké položky v ceníku inventáře dětských,psích a "kdovíjakých" hřišť?) s cílem nasbírat politické body pro nadcházející volby (a kdyby to nevyšlo, vydělat si dokud to jde).

A zbytky parku, kam si můžete v létě sednou/lehnout s přáteli postupně zmizí.

Kdyby jednou vládlo zastupitelstvo, které nebude mít touhu stále něco budovat, vždyť investic do rekonstrukcí často žalostné stávající infrastruktury by mohlo být více. O to horší jsou projekty typu psích hřišť a cyklostezek odnikud nikam, pro hrstku lidí, se specifickou zálibou. Navíc tyto aktivity dodávají chovatelům psů pocit, že pes ve městě je něco naprosto přirozeného a cyklistům naznačují (podle vyhlášky je dokonce nutí), že na silnici nemají co dělat.

A když už se budují hřiště pro psy, kdy bude z našich peněz budována infrastruktura pro jiné skupiny obyvatel se specifickými zálibami (hřiště pro chovatele koček či milovníky RC modelů, střelnice pro ty, co si oblíbili zbraně)?

Myslím, že v rámci stávajících pravidel si rozumní lidé vždy poradí a že nemusíme tvořit nové a nové zákony a vyhlášky a striktně určovat kam kdo může a kam nesmí. Stejné je to i s cyklistickou infrastrukturou, kdy se snažíme oddělit cyklisty od aut, ikdyž můžou s dávkou ohleduplnosti jezdit po stejných cestách. Stejně je vymahatelnost dodržování městských vyhlášek přinejmenším sporná (pokuty za úklid po psech vs. realita na chodnících a trávnících).


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama