Diskuse

Lupáčova pokračuje: paneláky v Rokycanově projdou komplexní rekonstrukcí

Vložit nový příspěvek

dnešní zastupitelstvo

13.3.2012 22:07 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Řekl bych, že se dnes TOPka docela vytáhla. Přijde mi, že poprvé přerostla Hurdovi přes hlavu a překazila (nebo alespoň prozatím zkomplikovala) jeho plány na další "Lupáčovku". Jen tak dál :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Rekonstrukce DPS Roháčova

5.3.2012 19:07 vložil Jana

Rekonstrukce Lupáčova byla lahůdka, už když člověk procházel kolem. Ale nikde jsem tady nenašla zmínku o rekonstrukci Domu s pečovatelskou službou v Roháčově, což je jenom o kousek vedle. O to horší je, že toto utrpení si museli prodělat staří a zdravotně postižení lidé. Je pravda, že vnitřní rekonstrukce bytů se nedělaly v bytech s nájemníkem, vždycky se počkalo, až někdo odejde "bydlet do zeleně". A takových bylo od roku 2007 opravdu požehnané množství. Pokud by šlo o zateplení fasády a výměnu oken, prosím, to byl určitě pozitivní zásah. Řada změn však byla naprosto zbytečných a tyto změny byly zdrojem dalšího neskutečného rámusu. Přes den nebylo ani slyšet, že zvoní telefon, natož pak, aby si někdo mohl poslechnout rádio nebo televizi (což u této věkové skupiny je leckdy jediným zdrojem zábavy). Například na chodbách se dělaly nové rozvody elektřiny, což reprezentovalo vrtání stovek děr do panelů a přitom mohly být kabely rozvedeny pomocí původního lištového rozvodu. Nebo se do všech bočních chodeb řezalo do panelů, protože se osazovaly široké dveře - opět zbytečnost. Vymlátily se všechny betonové dlaždice ve vnitrobloku, aby byly nahrazeny umělohmotnými "prkny". Vymýceny byly prakticky všechny rostliny - mj. krásné stříbrné smrčky. Přitom vnitroblok by se dal zvelebit za pár desítek tisíc a bez rachotu sbíječek.
Balkony byly opatřeny skleněnými výplněmi, což řada lidí nesnáší, protože pohled dolů jim způsobuje závratě. Dveře na balkony jsou úzké a schod vysoký, takže pro špatně chodící obyvatele nebo pro vozíčkáře jsou balkony naprosto nedostupné.
Sušárna a prádelna se přestěhovala do sklepa, protože v přízemí se musel vybudovat obrovský klub důchodců, kam chodí asi tak 5-10 babiček. Chodby se oblepily obrazovými tapetami, přes které se nakonec navrtalo zábradlí. V recepci se zazdily dveře na dvůr a byla odstraněna okna na dvůr, přestože toto bylo vybudováno při rekonstrukci v roce 2001. Místo toho jsou tam osazeny prosklené dveře asi 5 m široké, takže při desetistupňových mrazech je v recepci pěkná zima.
Lahůdkou jsou protipožární čidla, která spustí poplach, kdykoli si někdo smaží vajíčka. Pokud nezasáhne ostraha do několika minut, sjedou výtahy dolů a otevřou se hlavní dveře. To je zvlášť užitečné, pokud je obsluha na obchůzce - pak může do domu kdokoli.
Kupodivu se zapomnělo na některé zásadní věci, jako je například osazení měřičů topení a teplé i studené vody. To je dnes už standardem v každém maloměstě. Za to světla na chodbách svítí 24 hodin denně a další megalomanické osvětlení bylo instalováno ve vnitrobloku. Důchodci se tedy mohou těšit na platby za elektřinu, jaké tu ještě nebyly.
Po celou dobu vnitřní rekonstrukce byly chodby doslova zaplavené stavebním materiálem a přitom bylo vypnuto osvětlení, takže každý si škobrtal ke svému bytu, jak to šlo. Výtahu nebylo možné se dočkat, protože střídavě byly využívány stavbou nebo byly rozbité. Za všechno toto utrpení dostali nájemníci slevu na nájmu v částce okolo 500 Kč ROČNĚ. To zdaleka nepokrývá ani náklady na úklid bytů, kde všechno bylo doslova obaleno prachem.


Reagovat  Reagovat s citací


proroctví

3.3.2012 21:21 vložil Daniel

2013 – Ortenaria slaví – její pozemky jsou definitivně stavební. Kromě patnácti věžáků hodlá stavět protipól Žižkovskému vysílači ve tvaru zdviženého prostředníku. Bývalý místostarosta Lochman získává již čtvrtý obecní byt.

2014 – Radniční noviny se oficiálně přejmenovávají na Žižkovské listy. Místo šéfredaktora vyhrál v páce mluvčí Sotona. Tomáš Kalousek z místní TOP 09 se konečně dostává na titulní stranu. Je vyobrazen jak sedí na koni a mečem propichuje srdce vzpouzejícího se úředníka.

2015 – Všechny běžné paneláky prošly revitalizací. Radnice spouští revitalizaci Hotelu Olšanka. Součástí jsou i populární půdní nástavby. Stavební práce provádí firma Matušek a Kubeš.

2018 – Pavel Hurda se konečně vypořádal s kverulanty v řadách ODS i ostatních stran. Jeho Syn Robert řídí místní TOP 09. Lochman se stal předsedou ČSSD a MUDr. Zeman se stal čelním zelenáčem. Matěj Stropnický na nucených pracech v SKM a Ondřej Rut odchází na Vysočinu.

2020 – Žižkov se topí v psích výkalech. Lidé již pěšky nevychází ze svých zrevitalizovaných paneláků. Ti bohatší bojují o poslední místa v nově postavených garážích pod náměstím Jiřího z Poděbrad a za hranice Prahy 3 odjíždí přímo z podzemí autem. Tradice Žižkovského masopustu však stále žije. V ten slavný den dostávají všichni občané holinky s logem městské části a dvě jitrnice.

2022 – Radnice opustila svůj plán realizovat lávku z Parukářky na Vítkov. Na Vítkov však již vede visutá lávka z Akropole. Národní památník se opět přestavuje do podoby z padesátých let. Mezi obyvateli se šušká, že bude sloužit jako místo posledního odpočinku Pavla Hurdy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: proroctví

3.3.2012 22:54 vložil chk

Nestraště, člověče :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proroctví

5.3.2012 13:37 vložil xxx

tak tohle musel někdo vymyslet hlavou, ale na opačné straně těla, nebo nemá mozek


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: proroctví

5.3.2012 23:57 vložil chk

Mně to naopak přijde velmi reálné, i když jemně nadsazené. Při poměrech, které panují na Praze 3, určitě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: proroctví

6.3.2012 02:02 vložil kkk

Tak on nakonec bude Hurda ležet vedle Klementa v památníku na Vítkově. Zajímavá úvaha.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama