Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

17.9.2008 15:36 vložil Ez3kiel

Vážený Pražane od jinud, já na vlastní bydlení nemám, nemám ani na to abych utáhl byt ve kterém bydlím. Mám dva spolubydlící se kterýma se o nájemné dělím. S mým platem 18000 (naštěstí čistého) si nemůžu dovolit ani garsonku za 10 000 + poplatky. protože jak sám jistě víte z 6000 měsíčně se nedá vyžít (zvláště když je vám 26). Tak trochu mám pocit že to vypadá že žehrám na svůj těžký život ale není tomu tak. Jen jsem velkým a zarputilým zastáncem deregulace nájemného. A v tomto duchu zde také píši. Když někdo napíše že nájemné 65 nebo 85 kč za metr je nad tržní cenou pak se mé bublání mění přímo v sopečný výbuch. Jednak autor článku jasně ukázal že trhu nerozumí. Trežní cena bytu se nedá plácnout jen tak plošně Žižkov 85 kč. Každému přece musí dojít že se tržní cena odvíjí od stavu bytu, stavu domu, lokality kde je dům umístněn atd. V Pařížské ulici, byt o stejné rozloze jako je ten ve kterém bydlím, stojí nájemce měsíčně i 50 000. Navíc Žižkov už dávno není periferie a stává se z něj velmi lukrativní místo takže nájemné za 35kč/m2 mi přijde jako nesmysl na druhou. Takhle to mohlo být za minulého režimu, kdy nám domy padali na hlavy. Z pohledu dnešního člověka jde vyloženě o anachromismus.

K době minulé se vrátím ještě jednou a to rozborem dějin. Po roce 48 kdy komunista znárodnil (tohle slovo znamená v doslovném překladu uloupil) co se dalo, z podnikatelů udělal žebráky a vůbec se staral jen o upevňování moci a pronásledování svých odpůrců se vykašlal na svůj národ nestavěl byty a když tak žalostné. vzhledem k tomu že trh neexistoval a poptávka byla vesele ignorována, neexistovali žádní investzoři, dospěla situace v šedesátých a následně v sedumdesátých letech do stavu který popisujete. čekalo se na byty, čekalo se na auta, čekalo se na banány a pomeranče. to je doba která je ale za náma a dnes řešíme zcela jiné věci. Dnes spousta majitelů bytu s regulovaným nájemným pronajímá byt třetím osobám za nájemné tržní. ti kvuli kterým se regulované nájemné před dvaceti lety neuvolnilo jsou již většinou po smrti a tak nevidím důvodu aby se s tím nezačalo hýbat.

Na závěr, vaše poněkud urážlivé třeba (dotování a nevratné půjčky) není zcela na místě. Rodiče ve straně nebyli a dost na to dopláceli jen se štěstím si našli útulný byteček v karlíně a z vlastních peněz si jej zrekonstruovali. Postupně. pěkně rok po roku. nemluvě o tom že by mi bylo uplně putna co bylo před 40ti lety nebýt toho že na to do dneška doplácím. A to jsem v té době nežil.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama