Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Dodržovat zakony

24.3.2017 15:44 vložil JV

Takže vy tvrdíte, že je lepší, když státní majetek zeje prázdnotou a chátrá, ale dodržujeme vlastnické právo (které je v případu stát vs. občané toho státu sporné), než když ho obsadí občané, zvelebí ho a zabrání tak jeho dalšímu chátrání?

Legrační na celé kauze Kliniky je, že Magistrát se nějak zvlášť neohání vlastnickým právem, zřejmě ví, že v tomto ohledu pochybil. Namísto toho všelijak intrikaří a přepisuje budovu z jednoho vlastníka na druhého.

Dále, squatting je, v civilizované západní společnosti, zcela legitimní politický prostředek a není pouze výsadou alternativně vyhlížející mládeže. Na západě ho praktikují i relativně dobře etablovaní jedinci. Moje matka znala produkčního holandské televize, který byl squatter - rozhodně to nebyl žádný šmudla.

Jak jistě chápete, pronajmutí dané budovy by bylo v absolutním rozporu se squattingem a zcela by ho popřelo. Možná by bylo lepší, když by se vlastníci o svůj majetek starali, nalézá-li se ve veřejném prostoru. Doma ať si klidně močí na koberec.

Celá kauza kliniky se mi jeví jako takové zrcadlo české společnosti. Ti lidé dělají dobrou věc (to snad nezpochybňujete). Ano, porušili vlastnické právo, ale to že je tento bod sporný, dokazuje samotná existence debaty okolo něj. A i přestože konají dobře, pozitivně, nesobecky a bratrsky, většina veřejnosti se, v čele se státní mocí, staví proti nim.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama