Diskuse

KOMENTÁŘ: Vrakem na školu v přírodě

Vložit nový příspěvek

Veřejné školství

12.6.2015 22:38 vložil Zdeněk Zábojník

Vážení přátelé,

v naší zemi máme stále dominantně veřejné školství a vše je otázka financí. Průměrné stáří vozového parku osobních aut je 14 let a obměna je cca 4% ročně. U autobusů je to asi 15 let, ale tady je to uměle sníženo masivním nákupem autobusů dopravci typu Student Agency, jinak je to samozřejmě horší. České školy obracejí každou korunu a chce-li ředitel někde přidat, musí jinému vzít. Takže řešení je jednoduché, domluvte se s ostatními rodiči a zaplaťte si společně přesně takový komfort jaký chcete svým dětem dopřát.
Já jsem byl asi vychován jinak, tak abych si vážil lidí, co pro společnost dělají tu práci, bez které by společnost nemohla existovat. Ne tak abych chodil se stížnostmi, na co mám domnělý nárok. Protože to, že tam na ZŠ JzP mezi sebou vedete válku už vidí i ten co se o tuto školu nezajímá. Ale výsledek nebude vaše vítězství, ale pouze to, že tu školu totálně poděláte.
Trochu více skromnosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Veřejné školství

13.6.2015 19:43 vložil Michal Konvička

pane Zábojníku,

rád si za bezpečnost, kterou vy nazýváte komfortem, připlatím, pokud mi někdo však dá tu šanci. Doposud se jsem se domníval, že OVK (Ozdravně-výchovný kurz) hradíme plně my rodiče, tedy nevím, o jakém financování ze strany školy (obracení koruny panem ředitelem) hovoříte. Pokud škola přispívá (???) a nemůže zajistit dostatek financí pro bezpečnost svých žáků, je potřeba o této skutečnosti včas uvědomit rodiče nebo pobyt nepořádat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Veřejné školství

15.6.2015 20:41 vložil nicname

Vy nemáte školní radu, kde jsou zástupci školy (ředitel/ka), zástupce města a zástupce rodičů? Pokud, jak paní v článku píše, je to každý rok, tak proč se to neprojednává na zasedání školní rady? A proč, když o tom víte, se například neinformujete přímo na vedení školy ještě před tím, než odvážíte dítko k autobusu? Jo já zapomněl, lidi dost zlenivěly a tak místo angažovanosti jsou apatičtí a řeší až za 5minut 12 nebo po. Typické.
Mimochodem, pamatuji si, že nám pokaždé učitelé nutili psát takovéto výlety do třídní knížky a to tak, že v dostatečně dlouhém předstihu.
Takže doporučuji více angažovanosti a bude míň překvápek....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Veřejné školství

18.6.2015 11:37 vložil Krust

Tohle je hodně mimo. Konvička zakládal tenhle web a několikrát kandidoval do zastupitelstva.


Reagovat  Reagovat s citací


Veřejné školství

19.6.2015 11:51 vložil Michal Konvička

Vy jste "nicname" vážně mimoň...Jednak se neobtěžujete ani podívat, kdo je autorem článku a pravděpodobně o fungování školské rady a vůbec ZŠ Jiřího z Poděbrad víte jen málo. Vy byste místo poučování jiných o angažovanosti mohl začít u sebe alespoň tím, že vystoupíte z anonymity a nebudete se stydět za vaše jméno. Moje angažovanost v tomto případě vedla k tomu, že děti přijeli z hor novým a bezpečným autobusem, za což panu řediteli děkuji a doufám, že do budoucna je jednou pro vždy téma "školní autobus" vyřešeno.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Veřejné školství

19.6.2015 18:06 vložil nicname

To máte pravdu, nevím jak to funguje na ZŠ Jiřího.... ale vím jak to funguje obecně a nechápu co to melete za nesmysly... Pokud se objevovaly problémy opakovaně tak nevím proč jste to neřešili před tím výletem? proč jste neapelovali na ředitele případně jako zástupci v radě jste nechtěli podrobnosti ohledně dopravce? Myslím, že mimo jste hlavně vy, protože to, že děti se vrátili novým autobusem přesně odpovídá mé tezi, že kdybyste to řešili dřív (tím ale neomlouvám ředitele ZŠ) tak by i odjížděli novým autobusem...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Veřejné školství

22.6.2015 13:19 vložil Kokos

To ze jsou blinkry prichyceny elektrikarskou spojkou prosim vas bezpecnost ohrozuje jak?????

Myslim ze jste pane Konvicko zbytecne predposrany :)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama