Diskuse

PhDr. Matěj Stropnický, Ž(nejen)S: A budou sochy, mozaiky a estetické pozvedání lidu

Vložit nový příspěvek

Pochybnost o autorovu vnímání estetična

7.9.2014 10:33 vložil Michal Konvička

Tak teoreticky nám to kandidát Zelených vysvětli pěkně, praxe je však zatím jiná. Ulice jsou zaplaveny černým výlepem s tváří MS, které je budou hyzdit i měsíce po volbách. Tedy slovy autora "Po civilizaci zbude občas jedna váza, po kampani Zelených zbudou umolousané ulice". Ono se to slibuje a rozdává z "obecního" snadno, ale tento rok totiž hospodaří radnice již s 200 mio schodkem, který je vyrovnáván příjmy z privatizace. Jenom za posledních 8 let se navýšily běžné výdaje radnice o 29% ! A když jsme u té "kulturnosti", tak na letošní rok 2014 vydá Praha 3 na kulturu a sdělovací prostředky ve výši 47,5 mio korun, zatímco Praha 2 jen 14 mio korun. Má naše MČ snad třikrát více kulturních akcí než soused nebo máme kulturnější a estetičtější veřejný prostor?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

10.9.2014 21:32 vložil Bob Čáp

Je to sice snůška nahodilých cifer, nicméně v jednom se mýlíte principiálně. Ony 2 procenta, nejsou procenta navíc z rozpočtu. Jinými slovy rozpočet to nenavýší.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

10.9.2014 22:36 vložil Michal Konvička

Bobe bohužel, jedná se o reálná čísla z rozpočtu MČ Prahy 3, žádné veselé čtení, chápu, že se vám tomu nechce uvěřit. V případě zájmu mohu dodat těchto neveselých čísel kopu. Kdyby to byl rodinný rozpočet, už vám v obýváku sedí exekutor. Rád zasvětím...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

10.9.2014 23:12 vložil Bob Čáp

Jistě rozumíte rozdílu mezi soukromými a veřejnými rozpočty. Pokud bych měl brát vaše srovnání vážně,pak byl exekutor sedět v obýváku každé vlády světa (snad s vyjímkou těch petrodolarových).

Ale o výši schodku mi nešlo. Šlo mi o to, že toto konkrétní opatření rozpočet na výdajové stránce nezvyšuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

11.9.2014 08:50 vložil Michal Konvička

Většina obcí a měst v ČR musí hospodařit jen s "běžnými" výdaji a přijmi a nemůžou si užívat "luxusu" peněz z privatizace majetku a "kupovat si" voliče. To, jak jistě uznáte, nemá s vládami světa nic společného. Nezaznamenal jsem zatím od vedení stávající radnice jedinou snahu, jak se dopracovat k vyrovnanému rozpočtu. Zatím jsou to jen hesla "dáme, finančně podpoříme,pozvedneme...", bohužel. Na druhé straně je v naší zemi řada obcí, které jsou již na pokraji bankrotu a některé i v exekuci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

11.9.2014 09:29 vložil Fred

Michale nastesti se mylite krom jineho i v otazce umolozsanych ulic plakaty zelenych. Zeleni na P3 po volbach vzdy uklizi a to i pripadny cerny vylep. A pokud po volbach preci jen nejaky zapomenuty plakatek najdete, staci se ozvat, do 24 hod ho odstranime.


Reagovat  Reagovat s citací


Cerna kampan

11.9.2014 11:04 vložil Simeon Popov

Je mi lito, ale nesouhlasim! Cerny vylep to vzdy zustane, i kdyz se to bude zduvodnovat sebelip a pak i fyzicky (nejenom slovne) uklizet. Je to obdobne, jako napr. v pripade, kdy nekdo v obchode ukradne nekolik kartonu cokolady v prepravce a za mesic vrati pouze prazdnou prepravku. Pravidla plati pro vsechy, nejenom pouze pro nekoho!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pochybnost o autorovu vnímání estetična

11.9.2014 11:05 vložil Matěj Žaloudek

A navíc to nejsou plakáty Zelených, ale ŽnS, sakrauž :)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama