Diskuse

Reakce na příspěvek

Obec má pro své občany zajišťovat čistotu a bezpečnost v ulicích či kvalitní dopravní obslužnost a ne přebírat funkce venkovní galerie.

5.9.2014 16:00 vložil Svobodní Praha 3


Informaci o „estetickém pozvedání lidu“ jsme zaregistrovali již 2. 9. 2014, kdy se na webových stránkách MČ Praha 3 objevila následující informace: „Praha 3 bude každý rok dávat dvě procenta z kapitálových výdajů svého rozpočtu na pořízení soch a uměleckých předmětů pro veřejný prostor. Novou směrnici, která má zajistit trvalé obohacování veřejných prostor o hodnotná umělecká díla, schválili radní třetí městské části,“ řekl zástupce starostky Prahy 3 Matěj Stropnický.

Hned následující den jsme k této směrnici zveřejnili naše stanovisko na webových stránkách http://praha3.svobodni.cz/clanky/obec-ma-pro-sve-obcany-zajistovat-cistotu-a-bezpecnost-v-ulicich-ci-kvalitni-dopravni-obsluznost-a-ne-prebirat-funkce-venkovni-galerie

Svobodní Praha 3 s návrhem nové směrnice nesouhlasí a v případě zvolení do zastupitelstva městské části Praha 3 se pokusí uvedenou směrnici zrušit. Částka cca. 6.000.000 Kč ročně se dá jistě využít daleko lépe ve prospěch občanů, nežli za nákup skulptury, která se po čase stane terčem vandalů a městskou pokladnu bude stát její oprava další nemalé finanční prostředky.

Svobodní Praha 3 se nebrání uměleckým dílům na území MČ Praha 3, pokud budou opravdu kulturním obohacením naší čtvrti. Svobodní Praha 3 jsou připraveni pro tato díla poskytnout pozemky, avšak úhrada děl a jejich následná správa musí pocházet ze soukromého sektoru. Doba, kdy každé sídliště bylo "obohacováno" sochou kosmonauta z veřejných peněz, je již naštěstí skoro 25 let pryč. Obec má pro své občany zajišťovat čistotu a bezpečnost v ulicích či kvalitní dopravní obslužnost a ne přebírat funkce venkovní galerie.

Svobodní Praha 3
www.praha3.svobodni.czantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama