Diskuse

ing.arch. Zdeněk Kupec, ANO Praha 3: K revitalizaci nám. Jiřího z Poděbrad

Vložit nový příspěvek

Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 10:10 vložil Roman

Zbytečná přestavba by vyčerpala kasu částkou 90 mil., milionové odměny by získali ti, co to zadávají. Většinou je to 10%, takže 9 mil. A ani nehnout prstem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 11:43 vložil Filip

Nevím jak Vy, ale podle mě nějakou renovaci si Jiřák zaslouží. Na to náměstí se nesáhlo už hodne dlouho.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 12:32 vložil O3b

Pročetl jsem všechny Vaše příspěvky. Přijdete mi jako člověk, který musí za každou cenu vše kritizovat, ale sám si nejste schopen sehnat alespoň základní informace.
Jinak mě se zvažovaná podoba Jiřáku dvakrát nelíbí, ale rekonstrukce je velmi aktuální. Kromě všeobecné zanedbanosti tam schází pořádný flek na farmářský trh a trávník by si zasloužil umělou závlahu, jelikož to co tam je, není trávník ale udupaná hlína.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: proč měnit co vyhovuje

11.8.2016 17:09 vložil Zdena

t o, co navrhujete právě v tomto projektu není .To bude právě znemožněno tímto ,projektem.Projekt byl na stavebním úřadě schválen a není tam místo na trhy a přibudou tam na každé straně tři řady stromů, které zastíní kostel kašna bude přesunuta samotná, aby tam formálně zůstala kvůli autorským právům, ale bez současného sezení u ní. Stromy zde nejsou ozdobou, ale zbytečností. když . vyrostou, právě kostel zastíní


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 14:58 vložil Jirka Ptáček

K těm cenám si dovolím malý příklad. Původní odhady nákladů rekonstrukce Havlíčkova náměstí byly 20 - 25 mil. Kč. Jak jistě víte, je to mnohem menší náměstí. Jenže pak se udělalo regulérní výběrové řízení a vítězná firma požadovala zhruba půlku - tedy 13 mil. Kč. Z těch 13 mil. Kč se podařilo 12 mil. pokrýt dotací z EU. Tedy výsledkem je, že ačkoliv se původně hovořilo o sumě převyšující 20 mil., je rozpočet zatížen sumou 1 mil. Kč – tedy dvacetkrát menší.
Já chápu, že lidi jsou plni skepse a z novin se dovídají spíše o navyšování původních odhadů. Ale vy zase pochopte, že v situaci, kdy není známo ani to, co přesně se tam bude stavět, je nějaká predikce ceny pouhým cucáním z prstu.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama