Diskuse

Pozvánka na veřejnou debatu 6.8.2015: Jakou chceme Parukářku?

Vložit nový příspěvek

Dost neuvěřitelné

31.7.2015 22:00 vložil korat

Celou dobu nedokážu pochopit, jak je možné, že v naší společnosti, která o sobě prohlašuje, že je civilizovaná a chrání práva občanů, může někoho napadnout pořádat hlasitou hudební produkci na kopci nad městem, navíc opakovaně a často. Vřele zvu kohokoli, kdo se nechce spolehnout jen a svoji představivost (a asi to potřeba zažít, jinak si člověk zřejmě těžko domyslí tu intenzitu), aby si přišel kterýkoli z koncertů na Parukářce poslechnout do některého z vyšších pater domů např. v Blahoslavově ulici. Zážitek pro fajnšmekry, neunikne jediná nota, jediná nuance, což je při kvalitě hudby, která bývá na Parukářce k slyšení, obzvlášť důležité. Lze pořídit hi-fi nahrávku od začátku do konce.
Dokáže si ale někdo z těch, co tyto "koncerty" pořádají, představit, že třeba ti lidé v okolí mají na ten den jiný program, než poslouchat takovouto produkci? V těchto domech nelze dělat nic jiného, není slyšet vlastního slova, není možné se dívat na televizi, poslouchat rádio, číst... není možné se soustředit na práci, k níž je třeba i trochu duševní svěžesti a koncentrace. Jak si asi tyhle zážitky vychutnávají obyvatelé pečovatelského domu v Roháčově - na to jste také mysleli?
Nepřestávám doufat, že co nejdříve zvítězí zdravý rozum a pokud skutečně někdo o tento typ "kultury" stojí, bude mít příležitost si ji vychutnávat jinde a nebude e o ni et povinně dělit s polovinou Žižkova kteří nemají dostatečně vytříbený vkus a tuto kvalitu stejně neocení.
Asi by nebylo od věci tuto záležitost exaktně zdokumentovat a jednoduše změřit, kolika decibelů dosáhne hladina hluku v okolí - protože na to jsou i zákony, aby někdo neměl pocit, že je diskriminován.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dost neuvěřitelné

2.8.2015 09:35 vložil Tomas J.

ABSOLUTNI SOUHLAS, dolu je muj mail zastupitelum Prahy 3. Posletebjim podobny text. Mailove adresy jsou na internetu. Mozna se vzbudi a prestanou si nahanet sve politicke bidy na ukor mistnich obyvatel.

Re.:

Dobrý den,

dovolte mi obrátit se na Vás se svým problémem týkajíc ​í​ m se života na Praze 3:

Žižkov měl pro mne vždy své nezaměnitelné kouzlo. Jeho úzké strmé dlážděné ulice plné krčících se domů s výhledem na Malou stranu, uzavřené dvory s pavlačemi, společně se širokými bulváry v horní části Žižkova si mne podmanily od první chvíle. Rozhodl jsem se tady bydlet a své rozhodnutí jsem až do nedávna nelitoval. Teď ale vážně zvažuji prodej svého bytu a přestěhování se jinam. Co se stalo?

Okolí vrchu Parukářka se na jaře a po cele léto stává hlučnou arénou, ve které se víc krát týdně s podporou Městské části Praha 3 organizují neskutečně hlučné koncerty rockových a jiných kapel přímo pod okny bezmocných obyvatel. V těsném okolí Parukářky je hustě obydlená oblast, kterou pokrývají stovky bytů. Obyvatelé jsou neustále rušeni hlasitou hudbou, která trvá kromě zimního období každý víkend celé hodiny a nelze před ní uniknout jinak než opuštěním bytu. Situace je o to horší, že hlučných akcí schválených Městskou částí Praha 3 na Parukářce rok od roku přibývá a tak kromě extrémně hlučných koncertů akcí Million Marihuana March, Žižkovská smršť a Žižkovské pivobraní přibyl minulý a tento rok ještě hlučný studentský festival Apriles, který se sem přesunul ze Stromovky. K tomu se přidávají každý víkend menší oficiální nebo neoficiální akce na Parukářce s reprodukovanou hudbou. Ironií je, že organizováním hlučných koncertů městská část poskytuje svůj veřejný prostor obyvatelům celé Prahy na úkor vlastních občanů žijících na Praze 3 a povoluje stále nové a nové hlučné aktivity ve svých parcích, které by měly sloužit hlavně odpočinku a regene ​​ raci obyvatel. Chápu, že město je živý organizmus a že zájmy lidí, kteří v něm žijí jsou různé. Zároveň si ale nemyslím, že veřejný obydlený prostor by měl sloužit jako koncertní aréna, která hlukem dlouhodobě obtěžuje tisíce svých obyvatel.

​Prosím Vás proto ​​ ​o zasazení se za omezení akcí v parku Parukářka, vydání pokynů organizátorům na omezení hlučnosti při akcích a na úplné vyloučení koncertů Parukarke.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dost neuvěřitelné

2.8.2015 09:49 vložil Tomas J.

Zdravy rozum nezvitezi.mjedine o co politikum jde je mit sve jmeno na plakatu jako zastita nejruznejsich akci, aby sbirali body pro volby. Radnice vam odepise, ze si mate zabezpecit mereni hluku sami a pokud se vam nahodou podari prikazat prekroceni hladin, tak konkretni akce mozna dostane pokutu, ale dalsi akce to neovlivni. A to nemluvim uz o tom, ze ted krome "kulturnich" akci na Parukarce huci cely vikend komercni koncery organizovane thospodou na Parukarce pro zvyseni jejich vycepu piva. Bydlim na Lukasove a tady je to neuveritelbe slyset, neumim si predstavit, jak stresujici to musi byt pro lidi na Jeseniove v tesnem sousedstvi podia. Napiste napady, co s tim? Mne zatim jenom napadlo psat lokalnim politikum. Nebo treba volit Ods, ktere deklaro alo pred volbama, ze koncerty nebudou, jazdopadne jejich politik p. Bellu pres toto tvrzeni delal nedavno jednomu koncertu zastitu. No je to des. Jeste par let mudim vydrzet nez doplatim hypoteku a tehuji se pak pryc.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Dost neuvěřitelné

3.8.2015 18:33 vložil Radek

To je přesně ta ukázka občana, který pasivně nechá do sebe štouchat a než aby se zvedl k odporu, tak se raději odstěhuje. Proboha, to se vážně nedovedete sjednotit z domů okolo Parukářky alespon na jeden den a udělat pochod? Jste viděl ne jak to udělali ti z Kliniky a hned se kolem nich začalo lítat. To vám opravdu ten jeden den spontální akce dělá takový problém, že raději budete léta trpět a ještě se necháte přinutit abyste byt prodal? Pokud to takový problém dělá, tak si to zasloužíte. Když stojíte jak tvrdý Y v hejnu komárů, bez odporu a nic neděláte, potom se nedivte, že vás štípaj a štípaj a celé hodiny stojíte a štípaj vás , dokud je to samo nezačne už nudit a neodletí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dost neuvěřitelné

5.8.2015 12:38 vložil Milan

Prosím přijďte na zítřejší diskuzi. Budete mít možnost apelovat na vaše politiky a diskutovat o případných kompromisech a řešeních současné situace a budoucího směřování parku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dost neuvěřitelné

23.8.2015 17:45 vložil Martin

Také naprostý souhlas. Momentálně je na Parukářce nějaký koncert a spolehlivě mi přehluší i zapnutou TV přes zavřená okna. Kdyby to bylo jednou za čas, tak to člověk přežije, ale přes léto je to skoro každý den. Jediné co se od minulého roku zlepšilo je, že hudba většinou končí ve 22:00.Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama