Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Dost neuvěřitelné

2.8.2015 09:35 vložil Tomas J.

ABSOLUTNI SOUHLAS, dolu je muj mail zastupitelum Prahy 3. Posletebjim podobny text. Mailove adresy jsou na internetu. Mozna se vzbudi a prestanou si nahanet sve politicke bidy na ukor mistnich obyvatel.

Re.:

Dobrý den,

dovolte mi obrátit se na Vás se svým problémem týkajíc ​í​ m se života na Praze 3:

Žižkov měl pro mne vždy své nezaměnitelné kouzlo. Jeho úzké strmé dlážděné ulice plné krčících se domů s výhledem na Malou stranu, uzavřené dvory s pavlačemi, společně se širokými bulváry v horní části Žižkova si mne podmanily od první chvíle. Rozhodl jsem se tady bydlet a své rozhodnutí jsem až do nedávna nelitoval. Teď ale vážně zvažuji prodej svého bytu a přestěhování se jinam. Co se stalo?

Okolí vrchu Parukářka se na jaře a po cele léto stává hlučnou arénou, ve které se víc krát týdně s podporou Městské části Praha 3 organizují neskutečně hlučné koncerty rockových a jiných kapel přímo pod okny bezmocných obyvatel. V těsném okolí Parukářky je hustě obydlená oblast, kterou pokrývají stovky bytů. Obyvatelé jsou neustále rušeni hlasitou hudbou, která trvá kromě zimního období každý víkend celé hodiny a nelze před ní uniknout jinak než opuštěním bytu. Situace je o to horší, že hlučných akcí schválených Městskou částí Praha 3 na Parukářce rok od roku přibývá a tak kromě extrémně hlučných koncertů akcí Million Marihuana March, Žižkovská smršť a Žižkovské pivobraní přibyl minulý a tento rok ještě hlučný studentský festival Apriles, který se sem přesunul ze Stromovky. K tomu se přidávají každý víkend menší oficiální nebo neoficiální akce na Parukářce s reprodukovanou hudbou. Ironií je, že organizováním hlučných koncertů městská část poskytuje svůj veřejný prostor obyvatelům celé Prahy na úkor vlastních občanů žijících na Praze 3 a povoluje stále nové a nové hlučné aktivity ve svých parcích, které by měly sloužit hlavně odpočinku a regene ​​ raci obyvatel. Chápu, že město je živý organizmus a že zájmy lidí, kteří v něm žijí jsou různé. Zároveň si ale nemyslím, že veřejný obydlený prostor by měl sloužit jako koncertní aréna, která hlukem dlouhodobě obtěžuje tisíce svých obyvatel.

​Prosím Vás proto ​​ ​o zasazení se za omezení akcí v parku Parukářka, vydání pokynů organizátorům na omezení hlučnosti při akcích a na úplné vyloučení koncertů Parukarke.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama