Diskuse

Reakce na příspěvek

Dost neuvěřitelné

31.7.2015 22:00 vložil korat

Celou dobu nedokážu pochopit, jak je možné, že v naší společnosti, která o sobě prohlašuje, že je civilizovaná a chrání práva občanů, může někoho napadnout pořádat hlasitou hudební produkci na kopci nad městem, navíc opakovaně a často. Vřele zvu kohokoli, kdo se nechce spolehnout jen a svoji představivost (a asi to potřeba zažít, jinak si člověk zřejmě těžko domyslí tu intenzitu), aby si přišel kterýkoli z koncertů na Parukářce poslechnout do některého z vyšších pater domů např. v Blahoslavově ulici. Zážitek pro fajnšmekry, neunikne jediná nota, jediná nuance, což je při kvalitě hudby, která bývá na Parukářce k slyšení, obzvlášť důležité. Lze pořídit hi-fi nahrávku od začátku do konce.
Dokáže si ale někdo z těch, co tyto "koncerty" pořádají, představit, že třeba ti lidé v okolí mají na ten den jiný program, než poslouchat takovouto produkci? V těchto domech nelze dělat nic jiného, není slyšet vlastního slova, není možné se dívat na televizi, poslouchat rádio, číst... není možné se soustředit na práci, k níž je třeba i trochu duševní svěžesti a koncentrace. Jak si asi tyhle zážitky vychutnávají obyvatelé pečovatelského domu v Roháčově - na to jste také mysleli?
Nepřestávám doufat, že co nejdříve zvítězí zdravý rozum a pokud skutečně někdo o tento typ "kultury" stojí, bude mít příležitost si ji vychutnávat jinde a nebude e o ni et povinně dělit s polovinou Žižkova kteří nemají dostatečně vytříbený vkus a tuto kvalitu stejně neocení.
Asi by nebylo od věci tuto záležitost exaktně zdokumentovat a jednoduše změřit, kolika decibelů dosáhne hladina hluku v okolí - protože na to jsou i zákony, aby někdo neměl pocit, že je diskriminován.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama