Diskuse

Koalice TOP 09 a ODS na Praze 3 se po vleklých sporech rozpadla

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Porad se neco deje

12.6.2012 11:12 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
zkusme to jinak a bez těch osobních výpadů. Možná to někomu přijde jako naivní představa, ale třeba jsou skutečně zastupitelé, kterým jde o program... já tomu věřím.

Tedy, co říkáte na plán investovat utržené peníze z privatizace do domů, které jsou opět určené k privatizaci? Například Lupáčovka je ukázkovým příkladem, že náklady na rekonstrukci nikdy nemohou pokrýt případné navýšení při následné privatizaci. Přitom jde o několik set mld. ročně. Co myslíte, je to dobrý nápad? Mimochodem tohle mi přijde jako docela levicový přístup při správě majetku.

A co pozemky pod Parukářkou. Kdysi to Praha 3 prodala za pár korun jako městskou zeleň. Je dobrý nápad prosazovat změnu územního plánu ve prospěch developera a ten prostor zastavět?

A další bod. Obecní akciovky – takhle košatou strukturu snad nemá žádné město v ČR. Situace, kdy většina majetku a rozpočtu protéká přes akciovky, které jsou vlastněné jinou akciovkou a teprve ta podléhá radě. Docela kuriozita, co říkáte?

Zkuste na chvíli zapomenout na řeči o levičácích, extrémistech a žabičkách... a řešte program.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Porad se neco deje

12.6.2012 11:48 vložil Ládík

Souhlas.

Investice do rekonstrukcí a výstavby jsou mnohonásobně předražené, to je třeba zastavit. Kromě toho neúnosně zdržují privatizaci, takže lidé si vlastně zaplatí rekonstrukci několikrát: poprvé v nájmu po dobu čekání na předraženou rekonstrukci a podruhé v navýšení kupní ceny po rekonstrukci.

Obecní a.s. to je přímo do nebe volající komedie. Navíc v jejich orgánech zasedají všem dobře známí modří experti. Jsou to vlastně takové trafiky pro zasloužilé soudruhy, kteří si nadále mohou s obecním majetkem dělat co se jim zlíbí..

Machinace s pozemky je třeba také zastavit. Je to v podstatě výsměch všem obyvatelům Prahy 3: prodej majetku za korunu, změna územního plánu a najednou má majetek cenu desítek nebo stovek milionů. To je přeci křišťálově čistá krádež.

A tak bychom mohli pokračovat celý den...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama