Diskuse

Reakce na příspěvek

Řešení je daleko jednodušší

31.5.2010 21:38 vložil Ondřej Rut (SZ)

Zákon by především bylo potřeba změnit tak, aby bylo rozhodnutí o povolení nebo nepovolení hracích zařízení v kompetenci MČ a ne Hlavního města Prahy, jako je tomu dosud. Nyní musí MČ žádat poníženě hlavní město o povolení nebo nepovolení provozu jednotlivých zařízení.

Za druhé myslím není potřeba tak pečlivě kalkulovat, zda se herny vyplatí nebo nikoli. Jediná "prosociální a společensky prospěšná" politika vůči hernám by byl jejich plošný zákaz. Na to myslím není potřeba utrácet za drahé studie a průzkumy. Kromě těch drobných do rozpočtu MČ nepřinášejí herny žádný užitek. Gamblerům je na druhé straně potřeba pomoci a nabídnout jim odpovídající sociální péči nebo terapii. Programy prevence na školách taky stojí za to vyzkoušet. Jednání s majiteli heren o omezení provozní doby sice vypadá jako vstřícné gesto, ale podle mého názoru by to byla zbytečná námaha.

Podtrženo a sečteno, nehledal bych tady nějaká sofistikovaná řešení, ale spíše politickou vůli a odvahu odolat loterijní a herní lobby. Jak slabí jsou vůči ní politici ukázal "novinářský test korupce" z minulého roku, na který již mnozí zapomněli. Nejhůře tenkrát dopadli zástupci TOP09 a KSČM....antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama