Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je tady hodny a kdo spatny?

23.3.2010 10:13 vložil Bob1

Díky Dyku za reakci.

Zkusím reagovat na Vaši připomínku z minulého příspěvku. Odpůrci stávající politické reprezentace na radnici Prahy 3 (prosím tolerujte, když budu následně toto označení zkracovat jediným slovem – radnice) mohou těžko podávat žaloby, jelikož občanem a opozičním zastupitelem dohledatelné skutečnosti pravděpodobně nejsou nelegální. To však neznamená, že dění na radnici je v pořádku.
ODS má v zastupitelstvu většinu. Může si odhlasovat prakticky cokoliv. Může rozprodat svému příbuzenstvu půlku obecního majetku a stále to bude legální, jelikož prodej samotný schválí řádně zvolené zastupitelstvo. V tuto chvíli nepolemizujme nad tím, zda se tak děje, či nikoliv. Zkusme se spíše zamyslet nad tím, co může občan, či politik s nesouhlasným postojem dělat. Může uspět s žalobou? Nemůže…. Jediné co může dělat je tyto věci medializovat. Informovat voliče o tom co se děje a zkusit v nich probudit trochu zájmu o věci veřejné.

Tak a teď k stávající situaci. Vedení radnice systematicky pracuje na tom, aby nebylo jakkoliv kontrolovatelné. Majetek obce převádí pod A.S., které nepodléhají kontrole zastupitelstva. Proč? Jak jsem psal minule, prostřednictvím kontrolního výboru ODS nenechá nic náhodě a vše si „kontroluje“ sama. Proč? Valná část obecního rozpočtu protéká zmíněnými A.S. a vše je opět nekontrolovatelné. Proč? Opoziční zastupitelé nemají možnost účasti v žádném rozhodujícím orgánu obce. Proč?
Proč obec, ve které se neděje nic špatného, pracuje v tomto módu utajení?

Ostatně sám jste nadhodil řečnickou otázku „Kdo z nás ví, jak se přesně rozdělují granty na P3?“ Já se zeptám se jinak. Proč to nevíme, když to vědět chceme?

No a nakonec diskutované RN. Toto periodikum má dle mého názoru sloužit občanům Prahy 3. Má to být informační zpravodaj, který bude přispívat průhlednosti radnice a má informovat občany. Vždyť přeci občané si jej ze svých daní platí, ne?
Realita je však taková, že politici ODS zneužívají toto periodikum pro publikaci svých osobních pohledů na politické dění v Praze 3. Neřešte chvíli, zda je Vám OS Žižkov nejen sobě sympatické, či ne. Neřešte ani to, zda se ztotožňujete s pohledem pana Hurdy na věc, ale zkuste mi spíše říci, proč se tam takovéhle články vyskytují?
Můžeme si stokrát říkat, že privatizace chtiví členové sdružení jsou hnáni nejen osobními, ale i politickými zájmy a celý humbuk je soubojem zakuklenců z politických stran (ostatně v tomto duchu pan Hurda ve svém článku psal). Proč však jedna ze stran zneužívá v tomto boji obecní časopis? Proč bojuje svůj politický boj za naše obecní peníze?

Když mi odpovíte na všechny otázky, jste machr :-)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama