Diskuse

Biologický průzkum NNŽ odhalil unikátního nočního motýla

Vložit nový příspěvek

Re: Re: to si děláte legraci

24.1.2016 13:28 vložil Radek

Máte takové sluničkářské vidění rozvoje města, které VŽDY vede jen k úpadku či stagnaci. Kanceláře, bytové domy, obchody jsou třídní nepřítel, že a jedinou pravdu máme my, hlasatelé správnosti a norem, tak nějak po havlovsku. Ono je třeba si ujasnit, že žijeme ve městě a město se má rozvíjet, víte? Kdyby takové názory, jaké máte, prosazoval někdo před 130 lety, tak by místo Vinohrad a Žižkova byly zde neustále vinice se svými broučky a motýlem a rozjuchanými sluníčkovými lidmi okolo. Ptáte se přispěvatelky, kolika lidí se ptala. Předpokládám tedy, že vy jste tak učinila, že víte, že o byty a obchodní dům není zájem, že lidé v okolí si přejí zachování toho marasmu a bordelu tam. Nebo jen ráda mluvíte za lidi v lokalitě, aniž byste se jich ptala? Mohutně se rozvíjející Karlín, nebo Smíchov jsou ukázkou, jak to vypadá, když se upřednostní rozvoj čtvrti, naopak posprejovaný a neupravený žižkov a džungle v lokalitě NNŽ místo nové obytné čtvrti jsou naopak ukázkou, jakto dopadá, když vliv mají ti druzí. Přeji našemu Žižkovu to, aby se rozvíjel, byl atraktivní pro lidi, měl krásné zachovalé historické čtvrtě i nové moderní čtvrtě a stěhovali se do něj rádi lidé i firmy, které budou pro Žižkov generovat další ekonomický a rozvojový potenciál.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: to si děláte legraci

26.1.2016 21:42 vložil Veronika Maryšková

Nevím co znamená sluníčkové myšlení a sluníčkový člověk, zato vím, že další zástavbou vzroste provoz a nebude tu co dýchat. Ač bydlíme ve městě, i tak potřebujeme vzduch. To že o kanceláře a byty není zájem je vidět na první pohled, stačí vyjít na ulici a dívat se na upoutávky realitek visících na oknech a bilboardech. Spousta supermoderních nových bytů zeje prázdnotou.
Nejsem v zásadě proti novým moderním čtvrtím, ale víte vy vůbec jak to má na NNŽ vypadat?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: to si děláte legraci

26.1.2016 23:52 vložil Radek

Ano vím, s hmotovým a účelovým záměrem zástavby jsem seznámen. Strach o zvýšení zatížení dopravou jsou značně přeháněny, v reálu tak výrazně nenaroste, ono těch bytů tam nebudou taková kvanta, navíc nelze uvažovat s tím, že všichni s auty ze zástavby vyjedou naráz. Jestli v daném okamžiku bude doprava zvýšena o 5% tak je to maximum. Nebude tu co dýchat ...... to myslíte vážně? Není nutné přehánět. O byty zájem je, sleduji prodejnost, nezájem je pouze o předražené spekulační projekty typu Central Park, ale tam se to dalo čekat (uzavřená lokalita v blouku omšelých domů, cena jako na Starém Městě). Víc než emocemi je třeba se řídit reálnými údaji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: to si děláte legraci

27.1.2016 12:47 vložil Nikola Dekastello

Krásně naivní představa, pane Radku. Nic proti VKUSNÉMU zvelebení NNŽ. Ale proč se mají stavět
předražené byty v hnusných krabicích, kde nebude skoro nikdo bydlet nebo obchodní dům, kam bohužel chodí nesoudní rodiče s dětmi na nedělní vycházku namísto do přírody? Máme na Žižkově míst k nakupování dost. Podporujme malé živnostníky. Že to mají o pár korun dražší? No aby ne, když musí soutěžit s giganty, do kterých jde většina lidí, protože rohlík je o padesátník levnější. A nejlépe to mít za rohem. Hrůza. Když už někdo ze Žižkova chce obchoďák, tak do centra je to kousek. Nebo si dle Vaší rady můžeme pod sebou řezat větev. Navíc motýl má stejné právo na život jako Vy, milý Radku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: to si děláte legraci

27.1.2016 15:36 vložil Radek

Ale vy se točíte v předsudcích, "PŘEDRAŽENÉ byty v HNUSNÝCH krabicích" prostě už dopředu máte vytvořenu nenávist ke stavebnímu rozvoji, to je pak těžké vás přesvědčit. Prostě jak ten třídní boj.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama