Diskuse

Z webu Prahy 3: Lávka propojí Vítkov s Parukářkou

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 12:37 vložil chk

Řekl bych, že tento projekt je nereálný v první řadě z technických důvodů. Ty finanční jsou v tomto případě podružné. Tohle prostě nikdo nepostaví (to tvrdím jakožto projektant), a když omylem postaví, tak nepoužije.
Ono se koneckonců stačí podívat z místa, odkud má most z Vítkova vést (dal jsem si tu práci) směrem k Parukářce. Výšková hladina paneláků v trase mostu je vyšší než spojnice těch kopců. Proto také ono kličkování na návrhu mostu, které ale neřeší souhlas majitelů domů nebo lidí tam bydlících.

Ano, ten článek o mostu je všeříkající, umí-li člověk alespoň trochu číst mezi řádky :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 12:48 vložil Iont

Navíc, já nevim jak vy, ale asi bych se bál po tom mostě chodit... Co já vim, jaký individuum tam potkám.

Úspěšně lze pochybovat o smyslu celého nápadu. Žižkov je pěkná čtvrť, kterou máme rádi a kterou se rádi procházíme, na ulici jsou lidé, obchody, městský život. Proč pan Hurda chce, abychom nechodili po ulici, ale přes lávku? Celý je to prostě blbost, monument slávy pana Hurdy a možnost pro spřátelené firmy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 13:12 vložil chk

Já se bojím procházet i tunelem pod Žižkou, tedy v nějakých "hluchých" hodinách :-)

Jinak ještě bych upozornil na paralelu s mostem přes Husitskou ulici, po kterém vede nová cyklostezka, plánovaná bývalým železničním tunelem. Ta idea je dobrá, ale most nemá vůbec žádný "rantl", který by zabránil pádu předmětů dolů na ulici. Stačí tedy kámen, jeho přejetí kolem, a tento již padá z poměrně značné výšky někomu na hlavu nebo na projíždějící vozidlo. U podobných projektů by tento problém měl být nějak řešen.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama