Diskuse

Z webu Prahy 3: Lávka propojí Vítkov s Parukářkou

Vložit nový příspěvek

Supr

1.4.2010 16:17 vložil Petr Jurutka

Tak to je skvela zprava. Zajimalo by mne, jak to chteji udelat (pokud to neni 1. duben) :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Supr

1.4.2010 19:33 vložil Iont

Ono to možná vypadá lákavě, určitě to má i pozitivní prvky, ale jsem přesvědčen, že to nese i mnohá negativa. Celý tento plán mi přijde megalomanský a zbytečný. Proč propojovat Vítkov s Křížkem? Nevznikne na Žižkově mamutí stavba, která naruší charakter čtvrti? 380 metrů dlouhá lávka není malá stavba... Nemám na to jasný názor, ale moc se mi to nezamlouvá. Argumentovat lepší přístupností Vítkova také není moc trefné, tu lze zajistit i jinak.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Supr

1.4.2010 23:07 vložil Ondřej Rut

Když povede lávka nad střechami domů, bude to devastující pro městské panorama. Když povede někudy mezi domy, budou chodci zřejmě koukat lidem rovnou do obýváků. Nedokážu si to představit. Hlavně mě zaráží, že ODS před koncem funkčního období slibuje něco, co má být za pět či deset let, aniž by na to měla radnice peníze nebo jen základní urbanistickou studii, která by ukázala, že to není nápad z Marsu, jak se to jeví mě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Supr

6.4.2010 13:17 vložil Iont

Četl jsem ten článek v Radničních novinách a je tam jedna drobná nepřesnost... Na Vítkově nejsou tenisové kurty, ale volejbalová hřiště. Je to sice detail (rozdíl skoro 6 metrů v délce hřiště), ale cosi to vypovídá o povrchním pohledu na celý tento projekt.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Supr

6.4.2010 13:51 vložil chk

V článku se také píše, že Vítkov je veřejností málo využíván, a tedy že by lávka mohla napomoci. To svědčí mj. o tom, že ideový autor projektu asi Vítkov již velmi dlouho nenavštívil.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama