Diskuse

Soupis firem, v nichž se angažuje Pavel Hurda

Vložit nový příspěvek

Re: Re: vítejte!

10.2.2012 20:37 vložil Jan Rychtařík

Máte pravdu, tohle je přes čáru, protože:

1. soupis nepřináší nic než seznam firem, v nichž Hurda působil či působí (a jak píšete, o ničem to nevypovídá)

2. bylo by zajímavé, kdyby bylo naznačeno, že jsou (a jak), Hurdovy firmy propojeny s těmi obecními/městskými, protože jinak je to vlastně na úrovni soupisu, který má vzbudit spíše závist a nenávist směrem k Hurdovi

3. jediný významný post Hurda podle všeho zastává v Pražské plynárenské (Pragoplyn je vlastně dceřinná společnost Pražské plynárny, takže je to vlastně jeden podnik)....dohromady jsem napočítal 6 společností s účastí města nebo jím přímo vlastněné, v nichž Hurda působí...je to opravdu tak moc, když je Hurda v několika z nich jen v dozorčí radě??? a kdo určuje, co je a není moc???)

4. soupis je úmyslně namíchán tak, aby si čtenář řekl, že je Hurda "ve strašně velkém počtu společností", takže ubohost...

A je mi docela jedno, kam si mne kdo z přítomných diskutujících zařadí. Klidně mezi placené Hurdou či jeho rodinné příslušníky či členy ODS (to se tu nosí hodně a nikdo jiný vůči Stropnickému asi být v opozici v Praze 3 nemůže). Prostě tenhle seznam už podle mě přesáhl všechny meze normality a zoufalství jednoho člověka, trpícího obsesí z Hurdy.

I proto tímto MATĚJE STROPNICKÉHO ŹÁDÁM, aby zde zveřejnil seznam všech sdružení a spolků, jichž je členem, včetně výčtu všech svých funkcí v nich, dále funkcí politických (stranických i zastupitelských) a seznamu médií, do nichž přispívá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: vítejte!

11.2.2012 00:56 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Rychtaříku,

kdybyste se zabýval hlouběji zakázkami na Praze 3 nebo na magistrátu, zjistil byste, proč je nežádoucí, aby v nich kmotrovstvo typu Pavla Hurdy (ale také třeba Tomáše Kalouska nebo Jana Srba z místní TOP 09, abychom nebyli monotónně pořád u Hurdy) bylo zastoupeno i jen v jedné jediné. To množství jen ilustruje rozsah problému. Problém je to zejména u akciovek vlastněných městem nebo MČ, neboť nám jako opozici, která je ovšem legitimně zvolena a není zastoupena v ŽÁDNÉM statutární orgánu ani jedné z pěti akciových společností vlastněných MČ Praha 3, to znemožňuje výkon kontroly.

Už půl roku se například domáhám zadávací a projektové dokumentace na rekonstrukci v Lupáčově ulici (půl miliardy Kč) od Investiční a rozvojové, a.s. - což je jedna z nich. A budu se s tou tunelářskou firmou i soudit. Pan Hurda sám jako zastupitel koaliční strany kontroluje vlastní činnost. Naprostá nehoráznost.

S tím, kde se já angažuji v občanských (neziskových!) organizacích to vůbec nesouvisí. Tím méně s tím, kam jako povoláním novinář píšu.

Nicméně mi nedělá zvláštní potíž to sem napsat. Dbám totiž velmi na to, abych nekumuloval funkce, jsem tedy:
- členem předsednictva Strany zelených (mám, pane, jedinou stranickou stranickou funkci!)
- zastupitelem MČ Praha 3, přičemž vedu náš zastupitelský klub (poté, co jsem byl v roce 2006 poprvé zvolen zastupitelem, vzdal jsem se okamžitě postu předsedy SZ na Praze 3, ostatně samozřejmě neplaceného - Pavel Hurda kumuluje snad dvacet let obě tyto funkce v ODS) - z titulu funkce zastupitele jsem členem Finančního výboru, privatizační komise a redakční rady Radničních novin - bohužel, nezastupitele do těchto orgánů ODS odmítá vpustit, takže tam být musíme, pokud chceme aspoň sledovat, co se na radnici děje;

mimo to jsem v občanském sektoru:
- jednatelem občanského sdružení Žižkov (nejen) sobě (vícekrát jsem odmítl mu předsedat a sdružení předsedu nemá, ale pět sobě rovných jednatelů)
- členem výboru občanského sdružení Tady není developerovo (opět: nejsem ani předsedou, ani místopředsedou tohoto sdružení) - ostatně i zde se vždy jedná o funkce neplacené, tím méně o funkce spojené s veřejným vlastnictvím jako v případě městských akciovek, takže neexistuje ani potenciální střet zájmů;

píšu nejčastěji do:
- Deníku Referendum
- Salonu Práva
-Lidových novin
(a příležitostně i jinam - ostatně psaním se živím)

Popravdě mi tato diskuse připadá úplně zcestná a registruji, že ji zde vedou zcela jiné osoby, než které kdykoliv na Kauze3 od doby jejího vzniku o čemkoliv diskutovaly, takže se dojmu z ŘÍZENOSTI celé "debaty" nemohu ubránit. Že by pomsta pana Kalouska a jeho melody makers za odhalení vánočního mejdanu? Prokázat to nelze, ale že nám tu (ano i vám, co mne zde napadáte) vládnou kmotři (ale vám to asi nevadí, nebo jste na ně jako jejich klienti napojeni), to je stále evidentnější. A o to mi vlastně dost jde. V takovém prostředí je třeba i s pokusy o diskreditaci, ostatně marnými, asi počítat.

Pěkný víkend, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: vítejte!

11.2.2012 13:33 vložil CENZOR VELIKY

Pane Stropnický, s Hurdou si tady i jinde hrajte jaké chcete hry, zahrajte si s jeho hlavou třeba fotbal, ale slušný lidi nechte být! Jste odpornej práskač, který se asi nikdy neopil a s nikým si to nerozdal.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: vítejte!

12.2.2012 10:34 vložil kkk

Práskač? V normálních zastupitelské demokracii by zastupitel odstoupil a veřejně se omluvil.

Slušní lidé nenapadají v podnapilosti ostatní občany, tak s nimi neargumentujte. Kalousek není slušný člověk.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: vítejte! Nejsme tak blbí jak si modrák Rychtařík myslí

18.2.2012 22:54 vložil karlík

Jane Rychtaříku! Vždyť jste zapomněli, že PH je členem dozorčí rady Dopravního podniku hl.města Praha, podniku ve kterém bujela a ještě bují korupce, zlodějna a odkloňování finančních prostředků. A tam působí žižkovský kmotr od 27. dubna 2011 spolu s modrými kádry a "vzdělanci" Mlejnským, Richterem, Vodrážkou, Ječménkem- prostě s galerkou ODS v Praze!! A důležité je, že je prachmálo vzdělaný! To jsou výsledky povolební situace v Praze v ODS. Všichni zodpovědni za korupci, předražené veřejné zakázky "navýšení prostředků" na tunely Blanka a prostě zlodějny. PH byl dlouhodobě členem zastupitelstva "Velké " radnice a nese zodpovědnost za akce Openkrad, Olympiáda......
A něco z CV pana PH! Všichni tady zapomněli, že pan PH, vyučený topenář, zamlada známý pracant podniku ÚV SSM "Stavocentrál" (mladý holky a chlast bylo jeho krédo) se po různých peripetiích (někteří hovořili o veksláctví, lochu a "disidentství") se probojoval do OF na Praze 3, kde si ho všimnul pan Mgr. Bors (budoucí starosta) a vybral si ho za ředitele transformujícího podniku OPBH na SKM Praha 3. To již oba v dresu ODS politikaří. A zde začíná politická kariera vyučeného topenáře do politiky! Společně s modrou soudružkou Graciesovou odstraní starostu Borse (který nejdříve odstupuje, chce zpátky, ale jeho návrat je nežádoucí), je definitivně odstraněn a šoupnut do Lotynky! A soudruh PH se stává předsedou stranické skupiny zastupitelů, předsedou oblastní rady ODS na Praze 3- ekvivalent stranickým tajemníkům KSČ Cinklovi a Hanzlíkovi (oba také vyučeni obchodními příručími). Jaká náhoda, že byli málo vzdělaní. Tituly si nestačili koupit jako někteří modráci na Metropolitní univerzitě!
A Jane Rychaříku! Ten seznam není úplný a není jen soupisem! Podívej se na další detaily, které získáš na serveru justice! Získáš propojenost firem PH? Ano! Tak např. Citifin- se senátorem Kladívkem, předsedou oblastní rady ODS Prahy 8. Ti co ho znají , vědí své......Podivná je propojenost na akciovou společnost Ortenaria a.s.(známý právník kmotra PH , pan Mgr. Luboš Havel, jednak v právnické skupině , která "bojuje" za ukradení Kauzy3 pro R. Hurdu, vyskytujícího se na stránkách obchodního rejstříku na dvou adresách (proč asi!) a přímé propojení Mgr. Luboš Havla s PH v jedné z firem PH! Přesvědči se sám! Tak modrák PH,,na konci minulého volebního období zajistil pro a.s. Ortenária (majetek 2 mil. Kč) výbornou koupi pozemků, které byly určeny pro veřejné plochy zeleně pro občany Prahy 3! A podívej se s.Rychtaříku na uvedené listiny jak tato firma porušuje zákon č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník ve znění pozdějších předpisů, § 40 o povinnosti zveřejnit účetní závěrky a výroční zprávy! Prostě komplot "Chytrých" právníků (bohužel však jen vychcaných Magistrů! Žijeme přece v Absurdistánu, v Praze 3 jej nazýváme Hurdystánem! A PH děkuje ODS, že z něho amatérského boxera udělala váženého člověka! Jestli si myslí, že "Kmotr" je něco- tak se velice mýlí! Slušní občané na něj s.rou, což jemu umožňuje vládnout na Praze 3. Ano, je jednatelem Praha 3, a.s.!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama