Diskuse

Debata kandidátů na starostu je za námi, zástupce ODS si mezi lidi netroufl přijít

Vložit nový příspěvek

Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 10:11 vložil Ing. Rostislav Rubík, CSc.

Vážené dámy a vážení pánové diskutující i čtenáři, některé příspěvky k předvolebnímu mítinku mne přiměly ke snaze objasnit některé „výklady“ programu TOP09 i ohledně privatizace. Jednoznačně bylo řečeno, že TOP09 se bude snažit prosadit a realizovat prodej zbylé části bytového fondu, a to především stávajícím nájemníkům. Paní Ing. Hujová jako jediná z řečníků se pokusila doložit a vysvětlit stávající legislativní omezení, která v současné době privatizaci právnickým osobám, tedy sdružení vlastníků, omezují. Zároveň se však i zmínila o možnosti prodeje jednotlivých bytů fyzickým osobám za jiných a výhodnějších podmínek, tedy levněji. Vždy však v rámci platných právních předpisů ať ČR nebo EU a v zájmu občanů, nikoli osobních. Nikdo z nás, kandidujících za TOP09, nehodlá započít své potenciální funkce nereálnými a populistickými sliby, za které by se případně musel přinejmenším později omlouvat. Zdá se mi dokonce příznačné, že se vůbec nikdo ani nepozastavil např. nad rétorikou zástupce ČSSD, který celou předvolební debatu hovořil stylem: „jak Vám to tady říkám, tak to po volbách bude“, ani nad sliby zástupce Žižkova nejen sobě, který snad poprvé navrhl rozumná řešení, nikoli jen kritiku, ale bohužel s nereálnými sliby. Zástupce ODS své „nabídky“, v příspěvcích používané za jakýsi etalon ceny „dobré“, ani vysvětlit občanům nemohl, protože se jednoduše nedostavil.
Proč je tedy najednou TOP09 ta nejhorší? Protože hodláme jednat s občany narovinu, transparentně a chápeme politiku jako objektivní a racionální službu? Protože se musíme nejdříve seznámit s dokumenty a výsledky, které radnice i její dceřiné firmy úspěšně roky před občany, a tedy i před námi, zamlžují a tají? Na schůzích radnice s občany jsem ani přes přímé dotazy nedostal nikdy konkrétní odpověď (viz např. i videozáznamy).Obávám se, že některým přispěvatelům je právě tento náš názor a záměr příslovečným trnem v oku.
Na závěr mi dovolte poznamenat, že jakékoli vymezování se proti jakékoli straně před volbami je v podstatě také populismus. Já osobně se plně stavím za prohlášení politických stran a hnutí z října 2009, považuji je dokonce za nedostatečné. Pouze volební výsledky ve smyslu volebních programů jednotlivých stran však zavazují vyvolené prosazovat zájmy volitelů. A to tím mocněji, čím více hlasů jaká strana dostane. To je právě ta demokracie neboli vůle (vláda) lidu, kterou budeme respektovat a realizovat tak, jak voliči sami rozhodnou a případně nám přímo určí.
S přáním hezkého dne a dobrého rozmyslu Ing. Rostislav Rubík, CSc.
č. 2 v obvodu č. 1 za TOP09


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 11:03 vložil Pavel

Dobrý den,

je pěkné, že z populismu obviňujete i např. vaší organizaci na Praze 10 a další, které se jasně vyjádřily, že s ODS do koalice rozhodně nepůjdou a raději skončí v opozici :-) To je jen o tom, že politika je o konkrétních lidech a né o marketingové nálepce, pod kterou se někdo schovává. Jste jediná strana na P3, která chce privatizovat ještě dráž, než současná radnice a to při poklesu cen na nemovitostním trhu a současné krizi. Tolik vaše nepopulistické sliby. Sami si vyhodnottě, zda nabízíte přijatelný program pro voliče, to jak ho prezentujete a jak vystupují někteří vaši kandidáti (pan Vokál). Chyba není ve voličích........Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

4.8.2011 01:36 vložil jop

Mrkněte se na:
http://komunalnipolitika.cz/mesto_praha_3?prijmeni=Rubík&jmeno=Rostislav
, ty kecy budou srozumitelnější a důvěryhodnější.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama