Diskuse

Debata kandidátů na starostu je za námi, zástupce ODS si mezi lidi netroufl přijít

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 10:00 vložil Jan Vokál

Nevím, kolik ze zde diskujících bylo opravdu v pondělí v Olšance. Zde paní Hujová jasně a zřetelně řekla, že se pravidla pro veřejnou podporu vztahují POUZE na právnickou osobu. Rovněž byl uveden myslím velmi názorný příklad. Tolik k veřejné podpoře. TOP09 jasně deklaruje, že chce zařadit do privatizace veškeré byty a stanovit jasná, přehledná, kýmkoliv zkontrolovatelná pravidla. Ke stanovení ceny je potřeba mít podklady. Hovořit nyní o ceně za m2 bez těchto podkladů je čirý populismus. Rozhodně se nebráníme diskuzi s občany (samozřejmě ne na anonymní bázi), jichž se privatizace týká, naopak, jejich názory mohou být velmi přínosné.Věřím, že se podaří nalézt pro všechny přijatelný model. Tolik k privatizaci bytů.
Při přečtení příspěvku anonymního Pavla mě napadá akorát citát z bible: "Blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské". Takže vlastně gratuluji.
Vzhledem k tomu, že již nemám čas ani náladu diskutovat s nepodepsanými osobami, končím z mé strany diskuzi.
Věřím, že nezaujatí čtenáři si obrázek udělají sami a podle toho odvolí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 10:47 vložil Pavel

nehrajte tu divadýlko. Hurdovský slovník neopuštíte, vaší předností je urážet občany. Hovořit o cenách není populismus, to je naprosto zásadní téma. Paní Hujová na diskuzi jasně uvedla názorný příklad. Panelák na P3, tržní cena 45000 /m2, sleva TOP09, kam jste byly dotlačení až nespokojeností lidí až 20-30% + 10-20% sleva pro obsazený byt, t.j. 40 - 23000 kč/m2. Více jak dvojnásobek cen (i při zohlednění nejvyšší možné slevy), za které se v Praze privatizuje. Ještě máte tu drzost argumentovat tím nesmyslem o 50000 Kč/m2. Je jasné kam ceny chcete směřovat, je jasné že chcete prodávat co nejdráž. Jedna věc jsou odhady a druhá systém slev, který je nastavován s ohledem na to, aby konečné ceny byly přiměřené a v kontextu s uplynulýma vlnama. Jste jediná strana na P3, která chce privatizovat ještě dráž, než současná radnice a to při poklesu cen na nemovitostním trhu a současné krizi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 11:55 vložil Petr Kratochvíl

Reakce pana Vokála se mi také příliš nezamlouvá, vyjádření, že nemá čas ani náladu diskutovat zní poněkud arogantně. Na druhou stranu se mi zdá, že tento web sdružuje téměř výhradně zájemce o privatizaci bytů. Ale radnice musí brát v potaz zájmy všech občanů městské části. Tedy i těch, kteří rovněž žijí v P3 dlouhá desetiletí, ale byt privatizovat nemohou, třeba proto, že dům získal zpět v restituci dědic majitele nemovitosti. A klidně by rádi zaplatili i 50 000 Kč za m2. Kde je ta vaše spravedlnost pro ně? Takový kompromis by byl, kdyby se byty privatizovaly zhruba za polovinu tržní ceny a utržené prostředky rozumně investovaly ve prospěch všech občanů P3. Pak by mohli být spokojeny obě strany. Ale vím, že nebyly, protože pro zájemce o privatizaci bude každá cena vysoká. Chápu to, je to lidské.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama