Diskuse

Debata kandidátů na starostu je za námi, zástupce ODS si mezi lidi netroufl přijít

Vložit nový příspěvek

Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 04:43 vložil Tomáš Němec

Překvapilo mně, když paní Hujová sebevědomě řekla, že jediná TOP09 má reálnou šanci porazit ve volbách ODS.
Nedivil bych se, kdyby ODS v Praze 3 opět vyhrála, protože spoustě obyvatel našeho obvodu je to celkem jedno. V debatě mě příjemně překvapil pan Matěj Stropnický, jehož názory na privatizaci se mi zdály ze všech diskutujících nejrozumnější a nejcitlivětjší k letitým obyvatelům čtvrti. Líbil se mi jeho poukaz na to, že je za peníze z privatizace zbytečné sdtavět nové sociální byty jen proto, aby ze starých bytů byly vyhozeni jejich původní obyvatelé.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 08:00 vložil Jan Vokál

Bohužel jsem nucen konstatovat, že pánové tom, Pavel a dáma (?) ivana neví která bije. Krásná jsou jistě populistická slova p.Stropnického, ale bohužel odbornost se poněkud vytrácí. Nikdo z diskutujících kromě paní Hujové nevěděl (nebo nechtěl vědět) nic o tzv.veřejné podpoře, kde je limit jasně daný EU. Zrovna tak Pavel zřejmě nemá elementární znalosti statistických průzkůmů, které jasně prokazují, že slova o TOP09 jako o jediné reálné možnosti, která v Praze může ODS porazit, nejsou prázdným vychloubáním, ale konstatovaním suché statistiky. Bylo by jistě záhodno, kdyby osoby účástnící se diskuzí, uměli potlačit své emoce a trochu se podívali na fakta.
Zmatené blekotání o "horší sestře ODS" je bohužel jasnou známkou hrubé neznalosti a neschopnosti diskuze na určité inteligenční úrovni. Rovněž neuvedení plného jména o leččems vypovídá. Hezký den všem diskutujím přeji


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 08:35 vložil Iont

Dobrý den,
je pravděpodobné, že TOP09 vyhraje volby. Ovšem voliči, kteří dají TOPce hlas, ji budou volit jako alternativu k ODS, kterou jsou znechuceni. Vstoupí-li TOP09 do koalice s ODS, udělá na voličích velký podvod, protože ti ji nebudou volit proto, aby se na radnicích dál udržela ODS. Chování TOP09 na Praze 3, která není schopná se jasně vymezit vůči ODS, je pro mě dost problematické.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 09:06 vložil Pedro

Ano, toto je přesně ten problém. Myslím, že většina lidí v sále něměla problém s TOP09 kvůli podobě privatizace (i když tam to dost skřípalo), ale problém byl v kličkování, kdy nedokázala paní Hujová jasně říct, že nebude podporovat problematické aktivity ODS. Proto se také TOP09 nepodepsala pod naprosto transparentní dokument iniciovaný Kauzou3. To osobně považuji za projev zjevné kalkulace s koalicí s ODS. Co si budeme totiž nalhávat, tato koalice by byla pro TOP09 velmi přínosná - s jistotou by zajistila naprostou majoritu v zastupitelstvu a stačí už si jen pak rozdělit role. A kdo zná Pavla Hurdu, ten už to má jistě pojištěné. Vsadil bych se, že paní Hujová už téměř třímá v ruce klíče od svého nového bytu na Praze 3 - tímto způsobem totiž Hurda dokáže vyjednat s každým cokoliv. Každý se nechá uplatit bytem nebo prachama.. Mrzí mne, že to takto musím konstatovat, ale projev TOP09 před volbami jasně hovoří pro to, že se nechala koupit Hurdou. Bohužel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 09:16 vložil Pavel

o tom,kdo vyhraje se rozhodne ve volbách. Výsledky v káždé městské části se budou značně lišit, podle toho, jací konkrétní lidé stojí za kterýma stranama a sdruženími. A TOP09 na P3 není jako TOP 09 někde jinde. Vždy je to o lidech. Program TOP 09 regionální organizace na P3 je otřesný. Krom toho faleš jim čouhá z bot, chtějí se spojit s ODS. S veřejnou podporou jste naprosto směšný. Možná pro Vás je to novinka, ale vyjádření UOHS zná jinak každý. Můžete se ho přečíst na strankách občanského sdružení P2.

http://privatizacepraha2.cz/cz/home/2256205

Mimochodem paní Hujová, lže jako když tiskne, když trvdí, že na P2 se privatizuje za 50 000 kc/m2. Takže jediný, kdo neví která bije, nebo chce manipulovat a podvadět voliče jste vy a paní Hujová, která nejdříve chtěla nabízet byty k prodeji za tržní ceny obsazených bytů, t.j. tržní cena - 10-20%, pak na nátlak přidala další procenta. I tak vychazí dle jejího návrhu ceny za 25000 -30000 kč/m2 to je 2 až 3 násobek cen v jiných městkých částech a více jak ODS 15000 kč/m2 po slevě. TOP09 je horší než ODS


Reagovat  Reagovat s citací


TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 09:17 vložil Čenda

Děkuji pane Vokále za reakci, už jsem si myslel, že paní Hujová kandiduje sama. Je těžké si udělat o TOP09 na Praze 3 nějaký názor, když je po dobu předvolební kampaně téměř neviditelná (.nepočítám vylepené plakáty). Vaše názory nebo postoje nikdo nezná, z těch pár velmi obecných článků na vaše webu si nelze udělat jakýkoliv názor. Působíte jako maskovaní v jedné řadě za knížetem a Tůmou. Co konkrétního jste na Praze 3 jste udělali abyste vyhráli volby? Proč by vás měli lidi z P-3 volit, když chtějí změnu a vy nejste schopni veřejně deklarovat, že se neztotožňujete s praktikami stávajícího vedení radnice? Můžeme si o Stropnickém nebo Véčkařích myslet cokoliv ale na rozdíl od vás se nebojí srozumitelně prezentovat svoje názory. A pokud komentujete některé příspěvky zde v diskuzi na téma Topky jako "blekotání", tak si raději položte prosím otázku, proč se vaše okolí domnívá, že jste "horší sestra ODS". Nepředvedli jste totiž zatím nic, co by tento názor vyvrátilo, ba naopak, mnohé návštěvníky pondělní debaty paní Hujová právě v tomto názoru utvrdila. Možná se jedná jen o její neznalost místních poměrů ale potom je chyba jen na její straně. Osobně se domnívám, že zde Topka napáchá více škody než užitku. Rád bych se mýlil...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 09:41 vložil Pavel

pokud skutečně odpovídal lídr kandidátky TOP 09 pan Vokál, pak je jeho Hurdovský slovník spojený s opovrhováním voliči opravdu na pováženou. Jen mne to utvrzuje v přesvědčení, co je TOP09 na P3 zač. Voliči se totiž mohou vyjadřovat tak či tak, ale vyjádření politika by již měli mít úrověň, kterou u výše uvedeného příspěvku postrádám. Doporučuji si zamést před vlastním prahem a podívat se na to, jaký program voličům nabízíte a jak je prezentován.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 11:29 vložil JirkaP

Já se musím pana Vokála zastat. Je jedním z mála, který tu našel odvahu se pod svůj příspěvek podepsat. Přitom je jasné, že diskuse na Kauze3.cz je straníky a kandidáty hojně navštěvovaná… čistě proto, že je v Praze 3 prakticky jediná. Řeči o hurdovském slovníku mi přijdou poněkud mimo
.
To, že TOP 09 zaznamená v těchto volbách dobrého výsledku je jasné. Volební průzkumy a výsledek parlamentních voleb prostě přehlédnout nelze. V tom není žádná nabubřelost.

TOP 09 teď do rukou dostává nejen velkou moc, ale i odpovědnost. Voliči TOPky chtějí změnu, jinak by i nadále volili ODS. Pokud bude chtít ŽSNS a VV působit ve vedení radnice, bez TOP 09 se pravděpodobně neobejdou. Nejasná stanoviska TOP 09 ke stávajícímu vedení radnice mi v tomto ohledu připadají nešťastná a tu nervozitu kolem tedy docela chápu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 10:52 vložil LLLLLL

a co mate od Hurdy slibeno Vy? Napisete nam to nebo mame pockat az po volbach a povidat si o tom zde na strankach kauzy 3? :) TOP09 nepredstavuje na Praze 3 pro ODS konkurenci, ale jasne pracuje na tom aby s ni obsadila radnici a Hurda mohl dal vladnout pres loutky jako je pi. Hujova.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 20:57 vložil Jan Vokál

Vážení diskující, opravdu postrádám věcné a především ověřené argumenty. Myslím, že nikomu z mě napadajících anonymních individuí neprodalo ODS ovládané vedení radnice krásný, udržovaný parčík s pomníčkem přímo před domem, kde vlastní za vlastní těžce vydělané peníze byt, za účelem výstavby bytového domu. Mě jistě nelze podezřívat z jakýchkoliv sympatií s ODS. Stejně tak neznám nikoho z členů TOP09 Praha 3, kdo by tyto sympatie měl. Jinak odkazuji na náš program, kde naleznete odpovědi na většinu z uvedených fabulací. Měl-li někdo potřebu si ožehavé problémy Prahy 3 prodiskutovat osobně,měl mnoho příležitostí; umístění a časy našich předvolebních mítingů s občany jsou k dispozici na našem webu. My se za nic a nikoho neskrýváme, neb toto je výsadou srabů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 22:48 vložil Pražan odjinud

Nepřísluší mi posuzovat, je-li TOP09 topravé pro občanhy P3, to nechť si ve vobách rozhodnou sami, vadí mi ale neúplné informace, které lidi jenom (podle mne účelově) balamutí. Jedná se mi konkrétně o opětovně, od Vás i paní Hujové, zmiňované směrnici EU o nedovolené veřejné podpoře při prodeji (privatizaci) jako o něčem, co má ceny bytů tlačit bůhví kam. Nevím, jestli tu směrnici opravdu znáte, ale týká se prodeje celých domů, nikoliv bytů. Jistě vítye, že v různých MČ se prodávají/privatizují byty v průměru za asi 10000 Kč za m2 a myslíte, že jsou tak hloupí, a nějakou směrnici překračují? Ale i u celých domů je to trochu jinak - existují cesty, můžete se zkusit poptat třeba na Praze 8, kdy se celé domy prodávají při obdobné ceně, jako byty. Myslíte, že porušují směrnici EU? Je mi jasné, že jako kladivo na nájemníky to může fungovat - to my ne, to EU. Stejně jako jsem často slyšel ke zvyšování nájemného na maximum - to my ne, to zákon...Takže bych jenom prosil, jestli o tom něco opravdu víte, tak celou pravdu a zbytečně nemást a nestrašit lidi - takovým kandidátům já bych rozhodně nevěřil.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

13.10.2010 22:48 vložil chk

Musím jenom konstatovat, že mi jako občanovi vadí vaše deklarovaná politika v oblasti privatizace obecních nájemních bytů, která se zcela vymyká zvyklostem ve zbytku republiky, a to dokonce ještě více než u v současnosti vládnoucí ODS Praha 3. Občané by uvítali podobné podmínky, jako si pro sebe vytvořili zastupitelé z ODS, a dříve i z ČSSD, kteří byty privatizovali převážně sobě a svým blízkým a to za ceny podstatně nižší, než běžným občanům. A to nikdo z nás netouží po dvou bytech jako místostarosta Lochman z ODS. Je zvláštní, že o těchto excesech není ve vyjádření vaší strany ani slovo....
Takže ačkoli jsem ve volbách do poslanecké sněmovny volil TOP09, ve volbách na radnici Prahy 3 toto nehrozí.
Máte-li pocit, že se schováváme v anonymní diskusi, tak máte pravdu. My totiž na rozdíl od Vás nejsme politici, ale pouzí občané Prahy 3, obyčejní voliči. Važte si toho, že Vám alespoň touto formou naše názory na deklarovanou politiku vaší strany sdělujeme.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 08:25 vložil Pavel

1) TOP09 nepodepsala společné prohlášení stran k volbám
2) nezřeklo se povolební koalice s ODS a dokonce otevřeně mluví o tom, že spolupráce je možná ze všemi demokrat. stranami.
3) Privatizace bytového fondu.TOP09 používá retoriku ODS. Je zjevná snaha prodávat ještě dráž než ODS, nejlépe za tržní ceny. Záměrně zamlčuje, za kolik se privatizovalo a privatizuje jinde a přitom používá lživé a účelové argumenty o privatizaci na P2.

Slovo spravedlnost je prázdný termín. Zaměňují odprodej bytů nájemníkům za komerční prodej.

Co brání TOP 09 se zříci povolební kolaborace s ODS, stejně tak jako nabídnout cenové podmínky privatizace obdobné předcházejícím vlnám?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 10:00 vložil Jan Vokál

Nevím, kolik ze zde diskujících bylo opravdu v pondělí v Olšance. Zde paní Hujová jasně a zřetelně řekla, že se pravidla pro veřejnou podporu vztahují POUZE na právnickou osobu. Rovněž byl uveden myslím velmi názorný příklad. Tolik k veřejné podpoře. TOP09 jasně deklaruje, že chce zařadit do privatizace veškeré byty a stanovit jasná, přehledná, kýmkoliv zkontrolovatelná pravidla. Ke stanovení ceny je potřeba mít podklady. Hovořit nyní o ceně za m2 bez těchto podkladů je čirý populismus. Rozhodně se nebráníme diskuzi s občany (samozřejmě ne na anonymní bázi), jichž se privatizace týká, naopak, jejich názory mohou být velmi přínosné.Věřím, že se podaří nalézt pro všechny přijatelný model. Tolik k privatizaci bytů.
Při přečtení příspěvku anonymního Pavla mě napadá akorát citát z bible: "Blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské". Takže vlastně gratuluji.
Vzhledem k tomu, že již nemám čas ani náladu diskutovat s nepodepsanými osobami, končím z mé strany diskuzi.
Věřím, že nezaujatí čtenáři si obrázek udělají sami a podle toho odvolí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 10:47 vložil Pavel

nehrajte tu divadýlko. Hurdovský slovník neopuštíte, vaší předností je urážet občany. Hovořit o cenách není populismus, to je naprosto zásadní téma. Paní Hujová na diskuzi jasně uvedla názorný příklad. Panelák na P3, tržní cena 45000 /m2, sleva TOP09, kam jste byly dotlačení až nespokojeností lidí až 20-30% + 10-20% sleva pro obsazený byt, t.j. 40 - 23000 kč/m2. Více jak dvojnásobek cen (i při zohlednění nejvyšší možné slevy), za které se v Praze privatizuje. Ještě máte tu drzost argumentovat tím nesmyslem o 50000 Kč/m2. Je jasné kam ceny chcete směřovat, je jasné že chcete prodávat co nejdráž. Jedna věc jsou odhady a druhá systém slev, který je nastavován s ohledem na to, aby konečné ceny byly přiměřené a v kontextu s uplynulýma vlnama. Jste jediná strana na P3, která chce privatizovat ještě dráž, než současná radnice a to při poklesu cen na nemovitostním trhu a současné krizi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TOP09 .. horší než ODS

14.10.2010 11:55 vložil Petr Kratochvíl

Reakce pana Vokála se mi také příliš nezamlouvá, vyjádření, že nemá čas ani náladu diskutovat zní poněkud arogantně. Na druhou stranu se mi zdá, že tento web sdružuje téměř výhradně zájemce o privatizaci bytů. Ale radnice musí brát v potaz zájmy všech občanů městské části. Tedy i těch, kteří rovněž žijí v P3 dlouhá desetiletí, ale byt privatizovat nemohou, třeba proto, že dům získal zpět v restituci dědic majitele nemovitosti. A klidně by rádi zaplatili i 50 000 Kč za m2. Kde je ta vaše spravedlnost pro ně? Takový kompromis by byl, kdyby se byty privatizovaly zhruba za polovinu tržní ceny a utržené prostředky rozumně investovaly ve prospěch všech občanů P3. Pak by mohli být spokojeny obě strany. Ale vím, že nebyly, protože pro zájemce o privatizaci bude každá cena vysoká. Chápu to, je to lidské.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama