Diskuse

Praha 3 si žije nad poměry!

Vložit nový příspěvek

Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

14.4.2010 14:28 vložil Ez3kiel

Zajímal by mě názor pana Dobeše na požadavky hnutí Žižkov nejen sobě, zejména pak na (dle mého názoru přehnané a neoprávněné) požadavky na snížení prodejní ceny bytů v dalším kole privatizace. Spočítal jste si o kolik by tím radnice přišla? Příšlo by vám toto spravedlivé vůči předchozím privatizačním vlnám? Přijde vám takové chování ekonomické? Nepřijde vám že by v takovém případě tyto byty opět zaplatili všichni daňoví poplatníci žijící na území žižkova? Vždyť finanční ztráta kterou by to znamenalo by se musela někde vykompenzovat. Už se ví kde a jak? Zabýváte se touto problematikou? Budete a chcete se touto problematikou zabívat i v budoucnosti?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

14.4.2010 16:06 vložil DaB

mám obavu, že nevíte o čem mluvíte. Namáhal jste se si alespoň zjistit za kolik se v minulých privatizačních vlnách privatizovalo? V 90 letech za 200 - 300 tis za byt. V roce 2006 kolem 12 - 17 milionu za celý dům. A současná vlna? Ceny jsou téměř dvojnásobné proti poslední vlně. Radnice by o něco přišla? Radnice bezplatně ziskala domy s nájemníky, kteří své byty léta splácejí nájmem. Myslíte si, že současní nájemníci by měli trpět za to, že jim byl diskriminačně znemožňován odkup a mají trpět hyperinflací cen nemovitostí, která zničila úspory zejména lidí, kteří velkou část produktivního věku strávili před rokem 89 a v 90 letech, kdy platy byly nízké. Myslíte si, že je logický důvod, aby současná a další vlny byly takovým výrazným způsobem předražené oproti předchozím vlnám na P 3 i privatizaci jinde v Praze o mimopražských lokalitách ani nemluvě?

Než něco napíšete, tak si alespoň sežeňte korektní informace.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

14.4.2010 16:28 vložil Čenda

for Ez3kiel: než začnete plácat nesmysly tak si tady na kauze3 přečtěte, za kolik se privatizuje na jiných MȨ: http://www.kauza3.cz/Kauza-privatizace/za-kolik-se-privatizuje-jinde.html.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

14.4.2010 21:50 vložil chk

Ez3kieli, také si myslím, že byste měl při svém hodnocení měl vycházet ze skutečných cen při předchozích vlnách privatizace, potom z cen obvyklých v ostatních částech Prahy a cen obvyklých i ve zbytku republiky. Dále byste měl vzít v úvahu ceny, za které si privatizují sami členové radnice (kdybyste na prvním místě kritizoval neodvola(tel)ného místostarostu Zdeňka Lochmana, působil byste přeci jen věrohodněji).
Dále bych byl rád, kdybyste do problému nezatahoval žádné sdružení, to reprezentuje jenom malou část občanů Prahy 3 a problém privatizace (a chování radnice při tomto procesu) existuje nezávisle na sdružení Žižkov (nejen) sobě.
Kromě toho si myslím, že čím více peněz radnice získá, tím více jich někde prošustruje. Nebo zneužije.
Váš strach o finanční situaci je dojemný, ale, nezlobte se na mě, vůbec není přesvědčivý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

15.4.2010 12:56 vložil CAK

Souhlasím, když se můžou odpouštět pohledávky MČ P3 za soukromou společností a zároveň si členové radnice sami mohou výhodně privatizovat byty, proč by to samé nešlo udělat pro řadové občany? Radnice je tu přeci hlavně pro občany a ne jen pro některé, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

17.4.2010 07:20 vložil zmp

jo,jo


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: odpověď : Re: Nechápu, co je špatně

14.4.2010 21:58 vložil Bob1

Ez3kieli, Vy jste z Akropole, ze?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama