Diskuse

Praha 3 si žije nad poměry!

Vložit nový příspěvek

Re: Vysvětlení

9.4.2010 15:24 vložil Bob1

Aktuální úroková sazba státních dluhopisů se pohybuje kolem 3%. Inflace se letos očekává kolem 2%. To je zisk cca 1% ročně, což při uložených 500 mil. vychází na 5 mil. ročně. Za to opravíte třeba stoupačky v jednom domě a je to částka z hlediska celého rozpočtu Prahy 3 zcela zanedbatelná. Nebo počítám špatně?

Nezlobte se na mě, ale já si myslím, že lepší bude, když budeme mít Prahu 3 opravenou a nebudeme zakopávat o výmoly. Systém, že budeme žít v zanedbaném městě a přitom budeme půjčovat státu se mi vůbec nelíbí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vysvětlení

9.4.2010 16:52 vložil Pavel Dobeš

Dobrý den,
je mi to líto, ale musím Vás požádat o pečlivé čtení. Napsal jsem, že do rozpočtu přiteče z úroků 500 mil Kč, to znametá, že je třeba nakoupit (pokud je úroková sazba 3% (ovšem v osučasné době se sezba pohybuje mezi 3,8% do 5% - viz http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/trh_statnich_dluhopisu/oznameni_administratora.html )
státní obligace za cca 15 miliardy Kč. Předpokládaný výnos z privatizace bytového fondu je 10 miliard Kč (jedná se o prodej bytů a domů z majetku MČ Praha 3). Systém, který v současné době podporuje radnice Vám tu silnici opraví a školu jednorázově a pak již nikdy.
S pozdravem,
Pavel Dobeš


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vysvětlení

9.4.2010 20:06 vložil Bob1

Těch 500 mil. jsem nečerpal z Vašeho článku, ale nastřelil jako obvyklou roční sumu z privatizace bytů.
Obecně jsou úroky obligací navázány na inflaci a Váš předpoklad, že do rozpočtu přinesou 500 mil. ročně mi přijde jako velmi nadsazený. Sám bych takto s vlastními prostředky nikdy nehospodařil. Z dlouhodobého hlediska považuji uchovávání financí v peněžní formě za velmi rizikové. Podívejte se třeba na vývoj inflace za posledních 20 let... ten kdo stejným způsobem uvažoval na počátku devadesátých let, má dnes houby.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vysvětlení

11.4.2010 20:50 vložil Jiri

Dobrý den,

co zamýšlíte pod termínem co nejrychlejší dokončení privatizace? Je to nabídka privatizovat byty všem nájemníkům, kteří projeví zájem a co nejrychlejší proces? Nebo máte v plánu nechat si nějaký zbytkový majetek bytů? Pokud ano, jak velký? Kolik bytů? Dle mého by bohatě stačilo, kdyby si radnice ponehala pouze ty byty, o které nájemníci neprojeví zájem. Za zmínku stojí jistě i možnost výstavby socialních bytů ze strany radnice, neboť takové byty nevlastní. Nezaměňujme totiž termín obecní byt s termínem sociální. A co ceny privatizovaných bytů. Neměly by být na obvyklé úrovni z minulých let (privatizačních vln) a cen jiných městkých částech? Díky za konkrétní odpověď.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama